Woda jak butelkowana!

Podczas prezentacji oddanej do użytku nowej Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Łabędach, która odbyła się 16 października br., władze Gliwic przekonywały, że woda w gliwickich kranach jest tak dobra i czysta, że można ją pić bez przegotowania.
 
Obiekt powstał w ramach drugiego etapu inwestycji pn. „Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej”, realizowanego przez gliwickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Projekt pochłonął ok. 23 mln zł, z czego jedną trzecią stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej.
 
Głównym celem tego zadania była poprawa jakości wody pitnej, ograniczenie jej twardości oraz zredukowanie żelaza i manganu. I to się udało! Obecnie nowym rurociągiem do SUW-u dociera woda głębinowa z gliwickich ujęć podziemnych tworu triasowego. Zamontowane w obiekcie instalacje pozwalają na uzdatnianie wody z wykorzystaniem nowatorskiej technologii, opartej na ozonatorach hybrydowych.
Nowy SUW jest obiektem w pełni zautomatyzowanym, w którym parametry wody są na bieżąco monitorowane. –Woda, która płynie dalej do mieszkań, w całym procesie nie ma kontaktu z człowiekiem. Instalacje są hermetyczne. Na światło dzienne wypływa dopiero z kranu– wyjaśnił Henryk Błażusiak, prezes PWiK-u.
 
Na podstawie: https://gliwice.eu
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu