Wodą z basenu umyto ulice

W stolicy wodą z basenu umyto ulice

Urząd m.st. Warszawy (UM) przekonuje, że miasto nie marnuje wody i na dowód tego wskazuje, że wodą z basenu umyto ulice.

Wodą z basenu umyto ulice – 200 km jezdni spłukanych

200 km stołecznych ulic zostało umyte wodą pochodzącą z basenu, dzięki czemu 100 m3 wody zamiast trafić do kanalizacji, zostało wykorzystane do czyszczenia jezdni.

Woda z miejskiego basenu na Pradze-Południe posłużyła do umycia 200 km warszawskich ulic. Akcję wypompowywania koordynowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Wesoła. W efekcie tej inicjatywy 11 pojazdów zatankowało do cystern 100 m3 wody z pływalni Szuwarek, zlokalizowanej przy ul. Kwatery Głównej 13.

wodą z basenu umyto ulice

To – jak zaznacza stołeczny magistrat – kolejna inicjatywa użycia wody basenowej do czyszczenia miasta. W marcu br. do umycia 300 km ulic użyto 510 m3 wody z pływalni przy ul. Jagiellońskiej. Jednocześnie magistrat zaznacza, że za tydzień podobna akcja zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem wody z pływalni Wodnik zlokalizowanej również na Pradze-Południe.

Wodą z basenu umyto ulice wspierając ideę racjonalnego gospodarowania wodą

Ze względów konserwacyjno-sanitarnych woda w basenach musi być okresowo wymieniana – tłumaczy stołeczny magistrat i przekonuje, że przekazanie wody do wykorzystania w pracach porządkowych zamiast zrzutu do kanalizacji wspiera miejską ideę racjonalnego gospodarowania wodą.

Przy okazji UM wskazuje, że od wiosny do jesieni, przynajmniej raz na tydzień, na mokro czyszczonych jest 1300 km warszawskich ulic, za których czystość odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM). To, kiedy myte są konkretne ulice, można sprawdzić w Internecie w kalendarzu sprzątania.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Warszawy

fot. ZOM Warszawa

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny