SUW czeka na lifting

Za 10 miesięcy stacja uzdatniania wody „Bibiela” w Miasteczku Śląskim odzyska nowy blask. Prace renowacyjne wraz z gruntowną modernizacją wykona Skanska, na zlecenie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Dzięki tej inwestycji zmniejszy się awaryjność i poprawi się efektywność funkcjonowania tego ponad 50-letniego obiektu.
 
SUW
 
W ramach przeprowadzonych prac rozbudowane zostaną istniejące obiekty gospodarki osadowej. SUW był w przeszłości modernizowany. Wówczas wymieniono studnie, filtry, pompownie i magistralę wodociągową. – Wykonamy modernizację budynku sterowni zasuw, nowe odstojniki i poletka osadowe z rurociągami technologicznymi oraz prace ogólnobudowlane w obrębie istniejących odstojników – wymienia Sebastian Swół z firmy Skanska. – Wybudujemy też sieci światłowodową, wodociągową i energetyczną.
 
Po modernizacji stacja zwiększy swoją wydajność. Wyniesie ona średnio 27 tys. m3/dobę, ale jej maksymalne osiągi sięgają aż 81 tys. m3/dobę. Stacja będzie też mogła pracować ze zmienną wydajnością, w zależności od potrzeb odbiorców.
 
Na podstawie: www.skanska.pl

Partner Portalu

Partner Portalu