Sukces programu „Moja Woda”

Sukces programu „Moja Woda” na Dolnym Śląsku

Sukces programu „Moja Woda”! W ciągu 2 miesięcy od uruchomienia naboru został wyczerpany planowany budżet programu na 2020 r. Wnioski można jednak składać do końca września drogą elektroniczną (a do końca października dosłać wersję papierową) do właściwego wojewódzkiego funduszu – zaznacza Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (WFOŚiGW) i dodaje, że według zapowiedzi brakujące środki zostaną pokryte z budżetu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Sukces programu „Moja Woda” i zapowiedź kontynuacji wsparcia przydomowej retencji

Wrocławski WFOŚiGW wskazuje również, iż Michał Kurtyka, minister klimatu, zapowiedział także kontynuację wsparcia budowy przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę od początku 2021 r. – Cieszy nas ogromny sukces pierwszej odsłony programu „Moja Woda”. Prawie 24 tysiące polskich rodzin włączyło się aktywnie w zapobieganie suszy. Te rodziny skorzystały z dotacji do 5 tysięcy złotych, ale również zainwestowały własne pieniądze w budowę przydomowej instalacji retencyjnej, gdyż są świadome korzyści z magazynowania i wykorzystania deszczówki – podsumował minister Kurtyka.

– Na Dolnym Śląsku od początku trwania programu przyznaliśmy mieszkańcom 373 dotacje na kwotę bliską 1,8 mln złotych, to pokazuje, że zainteresowanie oszczędzaniem wody w regionie jest duże i co ważne wzrosła świadomość dotycząca wykorzystywania deszczówki, która jest przecież wodą dostępną za darmowo – komentuje Łukasz Kasztelowicz, prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Sukces programu „Moja Woda” – ważne daty dla beneficjentów

Przy okazji WFOŚiGW przypomina ważne daty związane z programem „Moja Woda”. I tak, 30 września br. to ostatni dzień na przesyłanie wniosków w formie elektronicznej, dla beneficjentów z Dolnego Śląska przez Portal Beneficjenta. Z kolei 30 października br. to ostateczny termin dostarczenia wersji papierowej ww. wniosków do właściwego wojewódzkiego funduszu. Aby otrzymać dofinansowanie z Programu „Moja Woda” należy złożyć obydwie wersje wniosku. – Wszystkie wnioski, które zostaną zarejestrowane, zostaną sfinansowane w tym roku – zapowiada Artur Lorkowski, wiceprezes Zarządu NFOŚiGW.

Program „Moja Woda” w 2021 roku

Pierwszy nabór w programie „Moja Woda” został uruchomiony 1 lipca 2020 roku. Środki przeznaczone na realizację programu wspierającego przydomową retencję wyniosły ponad 100 mln zł z budżetu NFOŚiGW oraz 4,67 mln zł od wojewódzkich funduszy – przypomina WFOŚiGW.

Chcemy uruchomić nową edycję programu „Moja Woda”, której budżet powinien być porównywalny do tego, którym dysponowaliśmy w 2020 roku. Poprosiłem Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o przedstawienie propozycji nowej odsłony programu w ciągu najbliższych tygodni we współpracy z wojewódzkimi funduszami – mówił minister klimatu.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WFOŚiGW we Wrocławiu

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

reklama