Rozporządzenie taryfowe

Rozporządzenie taryfowe – tematem dyskusji

Partner merytoryczny portalu sozosfera.pl – Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka (DZP) – organizuje spotkanie biznesowe pt. „Projekt rozporządzenia taryfowego – wpływ na strategię przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych”.

Spotkanie na które DZP zaprasza zainteresowane osoby odbędzie się w siedzibie Kancelarii. Termin wydarzenia uzależniony jest od postępu prac legislacyjnych i zostanie podany zaraz po jego ustaleniu.

Rozporządzenie taryfowe – tematem dyskusji w Kancelarii DZP

Podczas spotkania eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki DZP – Tomasz Darowski i Daniel Chojnacki – opowiedzą o najważniejszych konsekwencjach wiążących się z przyjęciem aktualnego projektu rozporządzenia taryfowego oraz ich wpływie na strategię i planowane przedsięwzięcia inwestycyjne przedsiębiorstw wodociągowo – kanalizacyjnych.

Wśród poruszonych tematów znajdzie się niewątpliwie kwestia istotnego ograniczenia katalogu kosztów taryfowych (np. przez ograniczenia dotyczące amortyzacji środków trwałych finansowanych z dotacji). Eksperci uwagę uczestników spotkania skierują również na ograniczenia w dysponowaniu niepodzielnym zyskiem z lat ubiegłych i na wpływ zmiany rozporządzenia na finansowanie przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych (np. na transakcje z PFR).

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a warunkiem uczestnictwa jest jego wcześniejsze zgłoszenie i uzyskanie potwierdzenia ze strony organizatora. Warto podkreślić, że z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc jedno przedsiębiorstwo reprezentować mogą maksymalnie dwie osoby.

Więcej informacji nt. spotkania na stronie internetowej DZP.

fot. pixabay.com

reklama

reklama