Program „Moja Woda”

Program „Moja Woda” przedłużony do końca września

Mieszkańcy Pomorza w ciągu 2,5 miesiąca wyczerpali pulę środków przeznaczonych na przydomową retencję. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW) informuje, że w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie będzie przyjmował wnioski jeszcze do końca września br.

Co to jest program „Moja Woda”?

Rządowy program „Moja Woda” ruszył 1 lipca. Była to odpowiedź na pogłębiające się problemy z suszą oraz zmiany klimatyczne, które wymuszają na wszystkich zmianę podejścia do gospodarki wodą. Na tak suchym lecie ucierpieli nie tylko rolnicy, ale i właściciele przydomowych ogródków oraz sadów. W programie „Moja Woda” właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych mogli ubiegać się o dofinansowanie w kwocie nawet 5000 zł na zakup i montaż instalacji zbierających wody opadowo-roztopowe – przypomina WFOŚiGW.

Na Pomorzu program „Moja Woda” przedłużony do końca września

Ponad 6,1 mln zł przeznaczone na ten cel w województwie pomorskim wykorzystano w zaledwie 73 dni. – Od momentu zawieszenia programu, czyli 11 września, dostajemy mnóstwo pytań o to, czy osoby, które zebrały potrzebną dokumentację i zainstalowały przy swoich domach systemy retencyjne, mają szansę jeszcze wnioskować o dofinansowanie. Podobne zapytania dostaje większość wojewódzkich funduszy, dlatego wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska zdecydowaliśmy o przedłużeniu naboru do końca września – wyjaśnia Marcin Osowski, prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

Jak podaje WFOŚiGW, wnioski należy składać w wymaganej formie, tzn. muszą wpłynąć przez Portal Beneficjenta na stronie WFOŚiGW i jednocześnie w wersji papierowej lub przez e-Puap. Dofinansowaniem mogą zostać objęte koszty poniesione od 1 czerwca br. Szczegółowe informacje znajdują się na dedykowanej stronie internetowej.

Program „Moja Woda” – gdzie największe zainteresowanie?

Do tej pory na Pomorzu program cieszył się największym zainteresowaniem w gminach: miejsko-wiejskiej Żukowo (75 wniosków), gminie miejskiej Gdańsk (54), gminie wiejskiej Chojnice (37) oraz gminie miejskiej Kościerzyna (37) – dodaje WFOŚiGW.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WFOŚiGW w Gdańsku

rys. WFOŚiGW w Gdańsku

reklama

reklama

reklama