pompownia wody

Pompownia wody będzie zmodernizowana

120 metrów bieżących rur zostanie wymienionych w pompowni wody przy ulicy Armii Krajowej w Rzeszowie. Dzięki nowemu zbiornikowi wody przy ul. Morgowej taka duża inwestycja może odbyć się bez większych utrudnień dla odbiorców wody. Wskazał na to Urząd Miasta Rzeszowa (UM).

Dlaczego pompownia wody wymaga modernizacji?

Pompownia wody przy ul. Armii Krajowej jest bardzo ważnym elementem rzeszowskiego systemu zaopatrzenia w wodę. Zaopatruje mieszkańców terenów Rzeszowa od alei Armii Krajowej w kierunku wschodnim (w kierunku Łańcuta). To m.in. osiedle Pobitno, osiedle Słocina i duże tereny gminy Chmielnik – podał UM.

Pompownia powstała w pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku. System rur składających się na te instalacje jest już więc stary i zużyty. Dlatego w rzeszowskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) podjęto decyzję o ich wymianie. Podlega jej 120 m bieżących rur o średnicach od 80 do 400 mm. Wszystkie prace modernizacyjne wykonują pracownicy MPWiK-u.

Najważniejsze prace będą zakończone do końca lutego

pompownia wody - modernizacja

Gruntowna modernizacja pompowni wody zawsze powoduje utrudnienia i uciążliwości dla odbiorców. Jednak w Rzeszowie udaje się ich uniknąć, a modernizacja znakomicie podkreśla jedną z wielu zalet nowego zbiornika wody. Chodzi o zbiornik, który powstał przy ul. Morgowej na osiedlu Pobitno.

– Dzięki temu zbiornikowi i pompowni, która tam się znajduje możemy przeprowadzać remont systemu przy Armii Krajowej, minimalizując uciążliwości dla odbiorców. Rolę remontowanej pompowni przejmuje ta na terenie zbiornika przy Morgowej i nie ma konieczności wyłączania dostaw wody dla mieszkańców. To bardzo wielkie ułatwienie naszej pracy i utrzymanie komfortu życia dla mieszkańców – powiedział Marek Ustrobiński, prezes Zarządu MPWiK w Rzeszowie.

– Najważniejsze prace modernizacyjne w pompowni przy Armii Krajowej planujemy sfinalizować do końca lutego bieżącego roku – dodał Robert Potoczny, dyrektor ds. technicznych rzeszowskiego MPWiK.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x MPWiK Rzeszów

Partner Portalu

Partner Portalu