Nowy wodociąg

Nowy wodociąg – umowa z wykonawcą podpisana

Nowy wodociąg w gminie Masłów będzie służył nie tylko mieszkańcom, ale i turystom, którzy chętnie odwiedzają te okolice – zaznaczają Wodociągi Kieleckie (WK) i dodają, że zostanie on zbudowany m.in. w Ameliówce i Mąchocicach Kapitulnych. Umowa z wykonawcą została podpisana w miniony czwartek (10 października).

Jak wskazują WK, przedsięwzięcie objęte zawartą umową będzie kolejną inwestycją realizowaną w ramach projektu pn. „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. Projekt ów jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

Tym razem prawie 3 km sieci wodociągowej zbuduje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Kanryd” (PRI), które wygrało przetarg. Otrzyma za to wynagrodzenie netto w wysokości 1 492 054 zł (1 835 226,42 zł brutto). Podpisanie umowy przypieczętowano toastem kieleckiej kranówki.

Nowy wodociąg dla mieszkańców i turystów

Inwestycja obejmuje budowę wodociągu w miejscowościach Wiśniówka, Dąbrowa przy drodze na granicy sołectwa Masłów Pierwszy do zbiorników III strefy ciśnień, Mąchocice Kapitulne i Ameliówka. Są to miejscowości chętnie odwiedzane przez turystów, w których leżą cieszące się popularnością lokale gastronomiczne i hotele – wyliczają WK.

Prace budowlane mają się zakończyć w czerwcu 2020 r.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WK

fot. WK. Na zdjęciach umowę podpisują (od lewej): Jerzy Rydlewski, współwłaściciel PRI oraz Władysław Karol Jacewicz, dyrektor ds. ekonomicznych i Danuta Brymerska, dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych Wodociągów Kieleckich.

reklama

reklama

reklama

reklama