Nowa SUW

Nowa SUW w Elblągu

W Elblągu powstaje nowa stacja uzdatniania wody (SUW), która pozwoli zmienić technologię uzdatniania wody na ujęciu Szopy, produkującym wodę dla Elbląga od lat 80-tych ubiegłego wieku.

Jak informuje Urząd Miejski w Elblągu (UM), inwestorem jest Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji (EPWiK).

Nowa SUW w Elblągu w grudniu 2019 r.

Przy realizacji przedsięwzięcia Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji wspomaga się pożyczką z Banku Gospodarstwa Krajowego. Koszt budowy SUW Szopy wyniesie niespełna 20 mln zł netto. Jak podaje UM, budowa rozpoczęta została pod koniec 2017 r., a zakończyć się ma w grudniu 2019 r.

Wydajność stacji ma wynieść 6000m3/dobę, a proces uzdatniania wody ma być prowadzony w technologii przewidującej napowietrzanie i podwójną pospieszną filtrację na złożach piaskowych.

Jak podaje elbląski magistrat, uruchomienie stacji zagwarantować ma pełną niezawodność dostawy wody pitnej dla Elbląga. Pozwoli także na utworzenie rezerwy ilościowej, umożliwi również optymalizację kosztową produkowanej przez EPWiK wody pitnej.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM w Elblągu

fot. UM w Elblągu (na zdjęciu budynek technologiczny z halą filtrów, stan na 6.09.2018)

reklama

 

reklama