Nietypowy komiks

„Kielecka przygoda Harry’ego i Wodniony” – to tytuł komiksu dla dzieci, przygotowanego przez Wodociągi Kieleckie. Jego bohaterowie – Harry Kropel i Wodniona – odbywają niezwykłą podróż na chmurze, podążając do miejskiej spółki zajmującej się zbiorowym dostarczaniem wody i oczyszczaniem ścieków.
 
kkomiks-14lis14
 
Chcieliśmy opowiedzieć w sposób lekki, przystępny i zabawny nawet o tak skomplikowanych sprawach jak projekt unijny, dotyczący rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej za 202 mln zł czy rozbudowa oczyszczalni ścieków za 240 mln zł. A cóż lepszego w takiej sytuacji mogliśmy wybrać niż komiks? – mówił Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
 
Przygoda komiksowych postaci rozpoczyna się od prezentacji wielkiego projektu budowy nowej kanalizacji i sieci wodociągowej. Superbohaterowie przekonują się również, jak sieci kanalizacyjna i wodociągowa ułatwiają życie mieszkańcom. Wraz z bohaterami zwiedzamy też oczyszczalnię ścieków w Sitkówce.
 
Komiks można otrzymać w siedzibie spółki. Został on wydany w ramach promocji unijnego projektu „Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej”.
 

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu