Zachęcamy do lektury artykułów opublikowanych w kolejnym wydaniu czasopisma „Technologia Wody”.
„W tym numerze znajdziecie Państwo sporo artykułów na temat jakości i bezpieczeństwa wody. Pracownicy PZH pomogą nam lepiej zrozumieć pojęcie warunkowej przydatności wody do spożycia (s. 54). Natomiast I. Zimoch i B. Mulik ustosunkowały się do stanowiska RP w odniesieniu do zmian w zarządzaniu systemami zaopatrzenia w wodę, w którego tworzeniu uczestniczy¬ły (s. 46). Uzupełnieniem tych tekstów jest artykuł o podnoszeniu jakości wody w poznańskim Aquanecie (s. 60).” – można przeczytać w słowie od redaktor naczelnej Magdaleny Seidel-Przyweckiej.
W wydaniu znaleźć można wiele interesujących publikacji. Czasopismo otwiera rubryka „Wydarzenia branżowe”, w której przeczytać można kilka materiałów: „Nie tylko pompy… Nowe inwestycje Xylem w Polsce”, „Międzynarodowy sukces Jarocina – sukcesem Polski”, „Konferencja naukowa >>Ozon w Polsce<<”, „Studia podyplomowe – System Bezpieczeństwa Zaopatrzenia w Wodę” i „Pod kątem efektywności… Bydgoskie inwestycje warte naśladowania”.
Nie tylko o bezpieczeństwie zdrowotnym wody – targowe wydanie „Technologii Wody”
Dział „Nauka i technika” przynosi czytelnikom trzy artykuły. Pierwszy, napisany przez duet autorski w składzie Rafał Tytus Bray i Karolina Fitobór, nosi tytuł „Wielkość cząstek wodorotlenku żelaza powstającego w procesie koagulacji koagulantami żelazowymi”. Drugi tekst z tego działu nosi tytuł „Uzdatnianie barwnych wód podziemnych”, a napisany został przez Dorotę Holc. Z kolei Ewa Wiśniowska, Katarzyna Moraczewska Majkut i Witold Nocoń są autorami artykułu pt. „Możliwości usuwania mikroplastiku w procesie oczyszczania ścieków”.
Kolejny dział – „Praktyka i eksploatacja” zawiera cztery publikacje. Pierwsza z nich to materiał pt. „Nowoczesne przepływomierze ABB monitorują pracę sieci wodociągowych”, drugą jest tekst, którego autorem jest Bartłomiej Biczysko. Nosi ona tytuł „Pomiary jakości wody na stacjach uzdatniania”. Trzecia publikacja to „Innowacyjne rozwiązanie Wilo do logicznego i optymalnego zarządzania pracą kanalizacji ciśnieniowej”, której autor to Andrzej Szeroki. W tym dziale czytelnicy znajdą także artykuł przygotowany przez Marka Gromca, zatytułowaną „Aktualne wyzwania dla krajowej gospodarki osadami ściekowymi”.
„Bezpieczeństwo zdrowotne wody” to kolejny dział w czasopiśmie. Tu czytelnicy również mogą znaleźć cztery teksty. Pierwszy przygotowały Izabela Zimoch i Barbara Mulik. Nosi on tytuł „Stanowisko Rzeczpospolitej Polskiej w odniesieniu do zmian w zarządzaniu systemami zaopatrzenia w wodę w świetle prac nad rewizją DWD”. „Warunkowa przydatność wody do spożycia w świetle rozporządzenia Ministra Zdrowia z 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi – praktyczne problemy” – to tekst którego autorami są Małgorzata Jamsheer-Bratkowska, Agnieszka Stankiewicz i Renata Matuszewska. „Bezpieczeństwo Zdrowotne Wody czyli nowe spojrzenie na jakość produkowanej wody” pod takim tytułem opublikowany został tekst autorkami, którego są Iwona Lasocka-Gomuła i Paulina Kania. „Wpływ instalacji wodociągowych na jakość wody konsumowanej oraz uboczne produkty uzdatniania wody” to tekst napisany przez duet w składzie Bartosz Wanot i Tomasz Goczół.
Wydanie zamyka rubryka „Zagadnienia prawne i ekonomiczne”, w której „Aktualne działania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na rynku wodociągowo-kanalizacyjnym” omawia Bożena Rusinek.
Zaproszenie na targi Wod-Kan
„Szybko mija pierwsza połowa roku. Wielu z nas myśli już o wakacjach… ale wcześniej jeszcze czeka nas najważniejsza w roku impreza dla branży wod-kan – bydgoskie targi maszyn i urządzeń dla wodociągów i kanalizacji. Mamy nadzieję na spotkanie w Wami na naszym stoisku nr 196. Ale wcześniej zapraszamy jeszcze do lektury Technologii Wody” – zachęca redaktor Magdalena Seidel-Przywecka.