Maraton bez plastików

Maraton bez plastików

Dzięki pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu (MPWiK) wrocławscy maratończycy, którzy pobiegną 15 września br. nie będą musieli pić wody z plastikowych butelek. Będą za to mogli napić się kranówki z nalewaka.

Nierdzewna stal, aluminiowa taca, pięć dysz wodnych i bezcenny pomysł, który został wcielony w życie przez sześciu pracowników MPWiK. Nad prototypem urządzenia pracowali pięć dni, korzystali z patentu podpatrzonego od poznańskiego Aquanetu. Wrocławski nalewak do wody jest jednak ulepszony – przy jego produkcji całkowicie zrezygnowano z plastiku – zaznacza MPWiK. Dzięki urządzeniu możliwy będzie maraton bez plastików.

Maraton bez plastików za to z nalewakiem od MPWiK Wrocław

Jak działa urządzenie? Nalewak podpinany jest do hydrantu za pomocą atestowanego węża, przyłącze posiada ręczny zawór, a podstawa umocowana jest na regulowanych nogach. Pod pięcioma dyszami, z których leci wrocławska kranówka ustawiana jest aluminiowa taca z dwudziestoma pięcioma otworami na biodegradowalne kubeczki. Napełnia się je wodą w zaledwie osiem sekund! To pozwoli w całości wyeliminować plastikowe butelki i kubeczki. Podczas wrocławskiego maratonu nalewaki zostaną ustawione na trasie biegu, w punktach odżywiania i odświeżania. Dodatkowo bezpośrednio przy mecie staną dwa beczkowozy również z nalewakami – informuje MPWiK.

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczana przez nas mieszkańcom woda była najwyższej jakości. Kontrolujemy ją na wszystkich etapach produkcji, również w wielu punktach na mieście. Produkowana przez nas woda spełnia najwyższe normy, m.in. Ministra Zdrowia, a także standardy europejskie i wytyczne WHO. W ciągu roku laboratorium MPWiK bada ponad 10 000 prób wody i wykonuje blisko 100 000 analiz. Niezależnie od nas woda jest kontrolowana przez Sanepid. Wrocławska kranówka jest po prostu bezpieczna i zdrowa, dlatego bardzo się cieszymy, że w tym roku maratończycy z Wrocławia, z całego kraju, a nawet świata spróbują naszego produktu – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

Zbudowany przez wrocławskie wodociągi nalewak będzie wykorzystany nie tylko podczas maratonu, ale także na innych miejskich imprezach.

Na podstawie informacji nadesłanej przez MPWiK Wrocław

fot. MPWiK Wrocław

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny