Deszczówkę Waść Łap

Konkurs „Deszczówkę Waść Łap” rozstrzygnięty!

Zakończył się konkurs „Deszczówkę Waść Łap”, będący częścią prośrodowiskowego programu marki Kasztelan pn. „Pieczą Otaczamy”. Spośród ponad 170 zgłoszeń wyłoniono 30 zwycięzców, którzy otrzymają stągwie, umożliwiające magazynowanie i ponowne wykorzystywanie deszczówki. Marka Kasztelan przekazała także stągwie właścicielom budynków instytucji użyteczności publicznej w Sierpcu – poinformowała Grupa Carlsberg.

„Deszczówkę Waść Łap” – odpowiedź na problem suszy

Firma zwraca uwagę, że problem suszy każdego roku dotyka kolejne regiony Polski. By zwrócić na niego uwagę, marka Kasztelan zainicjowała program „Pieczą Otaczamy”, który edukuje i promuje postawy proekologiczne, m.in. zachęcając do rozważnego gospodarowania wodą i wskazując walory małej retencji.

W pierwszej fazie programu działania marki Kasztelan skupiły się na rodzimym Sierpcu i jego okolicy. Mieszkańcy miasta i powiatu sierpeckiego mogli wziąć udział w konkursie Kasztelana „Deszczówkę Waść Łap”, w którym do wygrania były stągwie – specjalne zbiorniki do gromadzenia wody deszczowej. Trwają także prace nad założeniem ogrodu deszczowego w Sierpcu.

Deszczówkę Waść Łap

Troska o środowisko naturalne to obowiązek nas wszystkich. W Browarze Kasztelan od lat zmniejszamy nasz wpływ na środowisko, m.in. ograniczając emisję CO2 oraz oszczędnie gospodarując wodą. Program „Pieczą otaczamy” to okazja, by edukować, inspirować i zachęcać do wspólnego dbania o przyrodę. Chcemy pokazać, że tak ważne obecnie oszczędzanie wody jest łatwiejsze, niż nam się wydaje – powiedziała Beata Ptaszyńska-Jedynak, dyrektor ds. korporacyjnych w Carlsberg Polska.

„Deszczówkę Waść Łap” – 170 zgłoszeń na konkurs

Firma podkreśla, że konkurs „Deszczówkę Waść Łap” spotkał się z dużym zainteresowaniem, które przełożyło się na ponad 170 zgłoszeń. 30 najciekawszych odpowiedzi wybrało jury złożone z przedstawicieli browaru i marki Kasztelan oraz Urzędu Miasta Sierpc i Fundacji alter eko. Do zwycięzców wkrótce trafią stylowe stągwie o poj. 210 l wraz z zestawami przyłączeniowymi i funkcjonalnymi kranikami, które umożliwią zbieranie i wykorzystywanie deszczówki. Lista zwycięzców została opublikowana na www.PieczaOtaczamy.pl.

Liczba zgłoszeń, ich oryginalność i kreatywność uczestników to najlepszy dowód na to, że kwestia ochrony środowiska jest bliska mieszkańcom miasta i powiatu sierpeckiego. Wierzymy, że stągwie, które już wkrótce ozdobią sierpeckie ogródki, będą dobrze służyć laureatom i pomogą lepiej wykorzystać bezcenną, płynącą wprost z natury deszczówkę – podkreślił Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca.

Promocja małej retencji w Sierpcu

W ramach szerszej promocji małej retencji w Sierpcu, marka Kasztelan przekazała także 14 stągwi o poj. 360l na rzecz miasta i właścicieli budynków użyteczności publicznej, tj. np. do magistratu, MKS Sierpc i Muzeum Wsi Mazowieckiej.

Prace konkursowe pokazały, że rośnie świadomość na temat tego, jak ważna dla nas i naszego otoczenia jest woda, a także rozsądne nią gospodarowanie. Niezwykle nas to cieszy i utwierdza w przekonaniu, że dzięki edukacji i podobnym, inspirującym inicjatywom z każdym dniem będzie przybywać osób, dla których troska o środowisko ma szczególne znaczenie – mówi Kamila Musiatowicz z Fundacji alter eko.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Carlsberg Polska

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama