Inwestycje w Zachodniopomorskiem

Blisko 13 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 trafi do zachodniopomorskich gmin. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, segregacji odpadów czy projektów związanych z upowszechnianiem energii z odnawialnych źródeł. W sumie 26 listopada br. podpisano umowy dotacyjne na 31 przedsięwzięć, warte łącznie ok. 25 mln zł.
 
sianko.j
 
Dzięki wsparciu powstaną nowe sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej m.in. w gminach Wolin, Karnice czy Myślibórz. Ponad 1,2 mln zł przeznaczono na budowę biologicznej oczyszczalni ścieków w Dargosławiu (gm. Brojce). Niektóre samorządy – Chojna, Postomino, Cedynia i Połczyn Zdrój – pozyskały środki na budowę lamp solarnych. Dofinansowanie pozwoli także na budowę studni głębinowej w gminie Drawno czy zakup pojemników do selektywnej zbiórki odpadów w Suchaniu.
 
Dzięki dofinansowaniu z PROW prowadzimy inwestycję, która nie została zrealizowana od 70 lat. Środki pozwolą na doprowadzenie sieci wodociągów do czterech miejscowości – powiedział Eugeniusz Jasiewicz, burmistrz Wolina.
 
Z kolei Nowe Warpno podpisało umowę o wartości 5 mln zł, która pozwoli na budowę sieci wodociągowej ze stacją hydroforową, oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Brzózki. Natomiast Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Trzebiatowie kupi, warty 510 tys. zł, samochód do wywozu nieczystości.
 
Na podstawie: www.wzp.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu