Hydranty w klimacie miasta

W rejonie Głównego i Starego Miasta w Gdańsku trwa wymiana hydrantów naziemnych. W miejscu zwykłych urządzeń montowane są takie, które swoją formą wpisują się w klimat ulic. Przedsięwzięcie realizuje spółka Saur Neptun Gdańsk.
 
 – Niektóre z hydrantów, przeznaczonych do wymiany, są ustawione na chodnikach, niektóre na trawnikach – mówi Grażyna Pilarczyk, rzecznik prasowy Saur Neptun Gdańsk. – Średni czas wymiany jednego hydrantu, podczas której trzeba wyłączyć dopływ wody, to ok. 2-3 godziny. Potem trzeba jeszcze z powrotem ułożyć kostkę chodnikową. Hydranty ustawiane są przy ulicach, na których kilka lat temu przywrócono nawierzchnię brukową. Ostateczny kształt hydrantów został uzgodniony z Referatem Estetyzacji Miasta w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.
Dotychczas udało się wymienić hydranty w 19 lokalizacjach. Przy tej okazji warto wspomnieć, iż spółka corocznie wymienia ok. 300 hydrantów, a dodatkowo wszystkie istniejące (a jest ich w Gdańsku blisko 8 tys.) poddawane są kontroli.
 
Na podstawie: www.gdansk.pl
Tags

 

Artykuły i aktualności