Duża pompownia wody i sieć wodociągowa – inwestycja MPWiK

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie (MPWiK) zapewni wodę nowemu rzeszowskiemu osiedlu – poinformowała kilkanaście dni temu Kancelaria Prezydenta Rzeszowa (KPR) i wskazała, że w rejonie ul. Przemysłowej powstaje duża pompownia wody i sieć wodociągowa.

Między innymi pompownia wody i sieć wodociągowa by podnieść atrakcyjność inwestycyjną terenów

Osiedle Carpatia będzie kompleksem dziewięciu budynków mieszkalnych. Powstaje w „dziewiczym” dotąd terenie, w otoczeniu zieleni, przy łączniku ul. Podkarpackiej i Przemysłowej z trasą S19. Teren „dziewiczy” oznacza nie tylko otoczenie drzew i łąk – to także brak niezbędnej infrastruktury dostarczającej media – podkreśliła KPR. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie buduje więc tam kanalizację sanitarną i sieć wodociągową. Te kosztowne przedsięwzięcia znacznie podniosą także atrakcyjność inwestycyjną terenów sąsiadujących z osiedlem Carpatia – dodała magistrat.

To bardzo ważna inwestycja. Nie tylko ze względu na zaopatrzenie nowego osiedla, ale także dlatego, że nasze sieci doprowadzane do osiedla Carpatia przejdą przez inne działki. Sieci kanalizacyjna i wodociągowa to istotny element uzbrojenia terenu. Dzięki nim dotychczas mało atrakcyjne działki staną się ciekawym terenem inwestycyjnym w południowo-zachodniej części miasta – przekonywał Marek Ustrobiński, prezes MPWiK.

Nie tylko pompownia wody i sieć wodociągowa

Przy okazji KPR zwróciła uwagę, że otoczenie ul. Przemysłowej w Rzeszowie od lat traci przemysłowy charakter. Powstało tam duże osiedle w rejonie ul. Architektów, budowane jest osiedle Carpatia, a wolnymi jeszcze terenami interesują się kolejni inwestorzy.

Osiedle Carpatia ma składać się z dwóch 17-piętrowych budynków oraz siedmiu pięciopiętrowych. Rzeszowskie MPWiK zapewnić ma przyszłym mieszkańcom zaopatrzenie w wodę i odbiór ścieków. By móc realizować te usługi należy tam wybudować blisko 1200 metrów sieci wodociągowej, a sieć kanalizacji sanitarnej już wybudowano. – To ponad 1300 metrów sieci kanalizacyjnej, która kosztowała blisko 1,5 miliona złotych – powiedział Grzegorz Liszcz, zastępca kierownika Działu Inwestycji, Remontów i Zaopatrzenia rzeszowskiego MPWiK. Z nowej sieci kanalizacyjnej już korzysta m.in. niedawno wybudowana przy ul. Przemysłowej kolejna stacja paliw – zaznacza KPR.

Trwa budowa pompowni wody dla kompleksu budynków osiedla Carpatia. Będzie ona kosztować blisko 1,7 mln zł. Budowa rozpoczęła się 27 lipca i tego dnia MPWiK przekazał wykonawcy plac budowy.

Pompownia wody i sieć wodociągowa – woda do celów konsumpcyjnych i przeciwpożarowych

Jak zaznacza KPR, budowana pompownia dostarczy wodę do celów konsumpcyjnych dla mieszkańców osiedla Carpatia siecią wodociągową o długości 1173 metrów i średnicy 450 mm. Przedsiębiorstwo wodociągowe zapewni także wodę do celów przeciwpożarowych.

Budowana pompownia wody będzie budynkiem jednokondygnacyjnym o powierzchni ponad 95 m2. Będzie tam pracować siedem pomp, które będą w stanie przepompować 576 metrów sześciennych wody na godzinę. Zakończenie budowy pompowni zaplanowano na 15 grudnia br.

Równocześnie trwa budowa sieci wodociągowej, która będzie kosztować ponad 1,8 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na 31 grudnia br. – podsumował magistrat.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

 

reklama

reklama