Budowa pompowni wody

Budowa pompowni wody na finiszu

Przy ul. Dynowskiej w Rzeszowie dobiega końca budowa pompowni wody dla powstających bloków mieszkalnych. Zapewni ona także odpowiednie ciśnienie w wodociągach już istniejącym budynkom – zaznacza Urząd Miasta Rzeszowa (UM).

Miejska infrastruktura musi nadążyć za rozwojem miasta

Osiedla znajdujące się w rejonie ul. Błogosławionej Karoliny i Słoneczny Stok, to tereny w Rzeszowie, które w ostatnim czasie są najczęściej zabudowywane przez spółdzielnie mieszkaniowe i deweloperów. Wraz z rozbudową osiedli nadążać musi miejska infrastruktura komunalna – podkreśla magistrat.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie (MPWiK) wybudowało przy ul. Dynowskiej pompownię wody. – System pomp podniesie ciśnienie wody w wodociągu do odpowiedniego poziomu. Pompownia wody jest tak zaprojektowana by jej wydajność wystarczyła nie tylko dla istniejących już budynków, ale także dla powstających i planowanych budów w tym rejonie – zapewnia Grzegorz Liszcz, zastępca kierownika działu Inwestycji, Remontów i Zaopatrzenia rzeszowskiego MPWiK.

W pompowni stale pracować będą trzy pompy o dużej wydajności, a czwarta zamontowana tam pompa jest urządzeniem rezerwowym, na wypadek awarii. Cały system będzie pracować automatycznie i będzie stale monitorowany przez MPWiK – wskazuje UM.

Woda z miejskiej sieci trafiać będzie najpierw do nowo wybudowanych zbiorników, a potem do budynku pompowni skąd dzięki pompom będzie rozprowadzana do odbiorców.

Pompownia wody, wraz ze zbiornikami jest już wybudowana. Teraz trwają prace wykończeniowe w otoczeniu budynku oraz układanie kostki brukowej na drodze dojazdowej – dodaje magistrat.

Budowa pompowni wody – finisz prac na koniec maja

Zakończenie prac jest zaplanowane na koniec maja – zaznacza Grzegorz Liszcz, a magistrat dodaje, że pompownia wody kosztowała ok. 1,4 mln zł.

W naszych blokach w tym rejonie miasta już mieszka około 10 tysięcy osób. A docelowo będzie ich około 15 tysięcy. Pompownia wody była bardzo potrzebna. I do tych budynków, które już mamy, ale także do tych, które realizujemy i tych, które będziemy budować. Czekaliśmy na tę inwestycję – mówi Adam Węgrzyn, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Projektant w Rzeszowie.

Wspomniana spółdzielnia buduje kolejnych dziewięć bloków mieszkalnych. – To budowy przy Słonecznym Stoku. Część oddamy jeszcze w tym roku, pierwsze we wrześniu, a pozostałe w przyszłym roku – kończy prezes Węgrzyn.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama