Zrównoważony transport na topie

„Nasze ulice – nasz wybór” – pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Częstochowa jest jednym z ponad 500 miast z 25 krajów, w którym w dniach od 16 do 22 września zorganizowano wydarzenia promujące zrównoważony transport.
 
ETZT
 
Jednym z założeń Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest promowanie takich sposobów przemieszczania się, które spełnią oczekiwania, a jednocześnie są przyjazne środowisku, a więc jazda na rowerze, korzystanie z transportu zbiorowego, chodzenie czy bieganie.
 
W tym roku w Częstochowie odbędzie się mnóstwo imprez, które będą angażowały zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na pewno można liczyć na atrakcje plenerowe: konkursy, zabawy (np. tor przeszkód na hulajnodze lub rowerku, slalom z wózkami, malowanie twarzy, wykonywanie chorągiewek rowerowych czy gry planszowe). Starsi uczestnicy mogą spodziewać się marszu nordic-walking, pojedynku „Człowiek – tramwaj”, czyli wyścigu biegacza z tramwajem, rowerowego kina „pod chmurką” czy Rowerowego Rajdu Rodzinnego połączonego ze zwiedzaniem zajezdni MPK.
Na podstawie: www.czestochowa.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny