Zielony skwer w Łodzi z rekordowym wsparciem

Firma Tate & Lyle Global Shared Services z Łodzi przekazała 250 tys. zł na zielony skwer przy al. Anstadta. To największa darowizna w historii współpracy miasta i sektora prywatnego w tworzeniu terenów zielonych – poinformował Urząd Miasta Łodzi (UM).

Rekordowe wsparcie od biznesu na zieleń w Łodzi

Jak poinformował UM, dzięki wsparciu ww. firmy teren przy al. Anstadta, w pobliżu XII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, stał się zieloną oazą. Władze Łodzi i darczyńca zachęcają inne łódzkie firmy do podobnych inicjatyw.

– Firmy mogą wpływać na miasto, w którym działają. Odpowiedzialność społeczna biznesu to nie tylko troska o środowisko. To także wspieranie zrównoważonego rozwoju, dobrobytu i zdrowia mieszkańców. Na skwerze, przy wejściu ulicy, postawiono altanę przypominającą wagon tramwajowy, otoczoną zielenią – powiedział Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Zielony skwer w Łodzi z małą infrastrukturą

Jak tłumaczy ratusz, skwer został wzbogacony o krzewy, byliny i ławki. Zamontowano w nim również kosze na śmieci, tablice informacyjne oraz altankę w kształcie tramwaju pokrytą pnączami. Rośliny zasadzili pracownicy Tate & Lyle Global Shared Services, firmy która na zielony skwer w Łodzi, przy al. Anstadta, przekazała 250 tys. zł.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Łodzi

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny