Zielone ściany łódzkich budynków – gdzie powstaną?

We wrześniu na trzech łódzkich budynkach w centrum miasta powstaną nasadzenia, które oplotą ściany nieruchomości – zapowiedział Urząd Miasta Łodzi (UM). Zielone ściany łódzkich budynków to kolejny krok w procesie zazieleniania stolicy województwa łódzkiego. Magistrat dodał, że już niebawem w całym mieście zacznie się dużo większa akcja sadzenia drzew i krzewów.

Zielone ściany łódzkich budynków na przełomie września i października

Przy ul. Lipowej 44 zazieleni się ściana szczytowa od strony południowej. Tu pojawią się kolorowe kwitnące pnącza w kompozycjach kilku gatunków, które będą wspinać się na montowanych do ściany kratkach. Gatunki, które mogą się tutaj pojawić to kokornak, winobluszcz trójklapowy, wiciokrzew zaostrzony, bluszcz pospolity lub powojnik srebrzysty.

Nieruchomość przy ul. Radwańskiej 31 obejmuje projekt zazielenienia ściany szczytowej od wschodu. Tutaj mają pojawić się te same mieszanki roślin, co przy ul. Lipowej. Podobny będzie też sposób ich montowania – wskazał UM.

Z kolei przy ul. Kopernika 28 zagospodarowane zostaną „ślepe” ściany od strony wschodniej. Tam zamontowane zostaną gotowe panele z bluszczem, efekt zieleni widać będzie więc natychmiastowo. Z czasem rośliny będą jedynie zdobywać więcej powierzchni i wyglądać coraz bardziej efektownie – podał UM.

Montaż pierwszej z trzech zielonych ścian nastąpić ma w połowie września, pozostałe powstaną do przełomu września i października. 

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. źródło zdjęć www.lodz.pl

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny