Zielone przystanki

Zielone przystanki powstaną w Łodzi

W lato, kiedy temperatury przekraczają często 30 stopni Celsjusza, wnętrze wiaty przystankowej jest tak przegrzane, że nie zachęca do odpoczynku na ławce. Na szczęście pojawił się na to sposób. Rozwiązaniem są zielone przystanki – wskazuje Urząd Miasta Łodzi (UM).

Magistrat zaznacza, że zielone przystanki spełniają nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim wytwarzają tlen, a co najważniejsze – obniżają temperaturę. Zapewniając cień, tworzą miejsce, w którym można usiąść i odpocząć.

Kiedy zielone przystanki pojawią się w Łodzi?

Miasto w ciągu kilku najbliższych tygodni wybierze firmę, która zamontuje na terenie miasta zielone przystanki. W pierwszym etapie wykonawca opracuje projekt, następnie przystąpi do jego realizacji. Zielone przystanki są pomysłem, który został zgłoszony przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego. Łącznie w Łodzi powstanie dziewięć zielonych przystanków. Pojawią się one na osiedlu Teofilów-Wielkopolska, na Retkini i w Śródmieściu. Zainstalowane na nich zostaną donice z niskimi nasadzeniami oraz roślinami pnącymi. Na jednym z przystanków zamontowany zostanie zielony dach. Do tego rozwiązania wybrano lokalizację: Pomorska/Tamka – zaznacza magistrat.

Realizacja projektu została zaplanowana na rok 2022, a jego wartość to 560 tys. zł – dodaje UM.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny