20 niskoemisyjnych ciężarówek

Zamówienie na 20 niskoemisyjnych ciężarówek

Firma IVECO Poland poinformowała, że podpisała umowę z firmą AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka na dostawę pierwszych w Polsce 20 ciągników siodłowych S-WAY Natural Power o mocy 460 KM wyposażonych w układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG). Zamówienie zostało podpisane w siedzibie dealera IVECO Uni-Truck w Łodzi, w 3. grudnia 2019 r.

20 niskoemisyjnych ciężarówek od IVECO dla AGROMEX-u

Zamówione ciągniki IVECO S-WAY NP LNG uzupełnią flotę 130 pojazdów polskiego przewoźnika. Samochody zostaną objęte pełną 60 miesięczną gwarancją M&R IVECO Xtra Xtended Life. Pojazdy mają zostać dostarczone nabywcy w wersjach Low Traktor wiosną 2020 r.

Producent zaznacza, że sprzedawany pojazd został opracowany z naciskiem na najwyższy komfort kierowcy, zrównoważony rozwój oraz nowy, rozszerzony poziom komunikacji, mający na celu obniżenie całkowitego kosztu posiadania.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że właściciele firmy AGROMEX, jako pierwsi w Polsce, wybrali do swojej floty najnowsze ciągniki IVECO S-WAY Natural Power LNG i zaufali naszej technologii gazu ziemnego. Jest to duży krok firmy naszego partnera w rozwój „zielonej” floty. S-WAY NP LNG, dzięki zaawansowanej technologii gazu ziemnego, jest idealnym rozwiązaniem dla wielu firm transportowych ze względu na niższe zużycie paliwa, niską emisję zanieczyszczeń oraz ograniczenie hałasu. Wierzymy, że flota 20 pojazdów zasilanych skroplonym gazem ziemnym, zapewni zrównoważony transport w zakresie ochrony środowiska oraz zysk dla przewoźnika, a ponadto większy komfort pracy jego kierowców – mówi Daniel Wolszczak, dyrektor generalny IVECO Poland.

20 niskoemisyjnych ciężarówek zapewni dalszą redukcję emisji

Producent podkreśla, że nowy IVECO S-WAY opiera się na osiągach poprzedniego modelu, zapewniając dalszą redukcję emisji cząstek stałych, NOx i CO2 i łączy w sobie niski całkowity koszt utrzymania z niską emisją szkodliwych substancji.

W 2019 roku zdecydowaliśmy się na okres testowy pojazdu demo IVECO zasilanego gazem ziemnym, który zaoferowała nam firma IVECO Poland. W tym czasie przejechaliśmy ponad 13 tysięcy kilometrów na trasie Polska – Holandia, wykorzystując w pełni możliwości oferowanego ciągnika. Testy pokazały nam, że pojazd ten zapewnia znacznie niższe zużycie paliwa w porównaniu do swojego odpowiednika zasilanego olejem napędowy. Ponadto bierzemy także pod uwagę obecnie zniesioną opłatę autostradową – Maut – na pojazdy LNG wprowadzoną w Niemczech, co daje nam dodatkową korzyść podczas użytkowania pojazdów w transporcie międzynarodowym, który oferuje AGROMEX. Dużym atutem pojazdu IVECO S-WAY LNG jest także jego zasięg do 1600 km przy mocy 460 KM – przekonuje Wojciech Fraszka, właściciel AGROMEX.

Rozwój naszej firmy AGROMEX idzie w parze ze stałym rozwojem rynku transportowego. Podobnie jak w wielu innych branżach, nasza uwaga koncentruje się na ekologii, nowoczesności i bezpieczeństwie, idącej w parze z ekonomią prowadzonego biznesu. Zakup 20 ciągników IVECO zasilanych skroplonym gazem ziemnym jest jednym z elementów planu rozwojowego naszej firmy – dodał Jacek Fraszka, drugi z właścicieli firmy AGROMEX.

Na podstawie informacji nadesłanej przez IVECO Poland

fot. IVECO Poland

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny