Zamiatarki i pługi

Zamiatarki i pługi w służbie czystości komunalnej

Utrzymanie porządku w przestrzeni publicznej to zadanie gminy. Jest bardzo trudne ze względu na znaczną powierzchnię oraz zmienne warunki klimatyczne. Kluczowym wydaje się więc problem wyposażenia komunalnych zakładów oczyszczania w niezawodny sprzęt do sprzątania i odśnieżania pochodzący od wiodących producentów światowych.

Zamiatarki komunalne – komu są potrzebne?

Sprzątanie ulic, placów miejskich, parków i innych terenów zielonych, chodników i jezdni, wydzielonych miejsc zabaw dla dzieci i parkingów to trudne zadanie, zważywszy na znaczne powierzchnie.

Tradycyjne metody ręcznego usuwania brudu i śmieci nie sprawdzają się w skali miasta. Do sprzątania ulic potrzebny jest sprzęt nowoczesny, a to znaczy: wydajny, prosty w użyciu, niekłopotliwy w konserwacji, trwały.

Zakup takiego wyposażenia poleca się nie tylko służbom komunalnym. W zamiatarki komunalne powinni zaopatrzyć się także:

  • administratorzy osiedli,
  • zarządcy większych wspólnot mieszkaniowych,
  • administratorzy cmentarzy,
  • właściciele parkingów,
  • właściciele firm funkcjonujących na rozległych obszarach z dużą ilością ciągów komunikacyjnych, placów manewrowych, zewnętrznych przestrzeni magazynowych itp.,
  • rolnicy-posiadacze wielkoobszarowych gospodarstw dysponujących wielkimi podwórkami, placami postojowymi dla sprzętów i maszyn rolniczych, wielkimi magazynami oraz placami do zewnętrznego magazynowania lub suszenia, np. ziarna,
  • właściciele dużych kompleksów turystycznych, wypoczynkowych czy sportowych, placów budów.

Oferta producentów zamiatarek komunalnych jest na tyle bogata, że łatwo jest dobrać sprzęt o parametrach wydajnościowych i funkcjonalnościach doskonale wpisujących się w potrzeby i oczekiwania właściciela czy zarządcy terenu.

Czyste miasto – wyzwanie naszych czasów

Utrzymanie porządku zawsze było ważne i trudne w odniesieniu do przestrzeni publicznych. Jednak w naszych czasach to zadanie ma dodatkowy  wymiar. Użycie zamiatarek komunalnych w sposób cykliczny i systematyczny gwarantuje nie tylko utrzymanie estetyki miejsc publicznych, ale to także sposób na zmniejszanie poziomu zanieczyszczeń, które odpowiedzialne są za smog spowijający polskie miasta we wszystkich porach roku. Dobrej jakości zamiatarki komunalne potrafią skutecznie minimalizować ilość pełnego groźnych patogenów brudu na chodnikach, placach zabaw, alejkach parkowych, parkingach, drogach osiedlowych.

Oferta sprzętowa  Agro – Tech Junoszyn

Agro – Tech ma swoją siedzibę główną w wielkopolskim Junoszynie położonym niedaleko Rydzyny. Położenie w sposób naturalny wiąże się z ofertą firmy skierowaną dla rolników. Jednak to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo nie ogranicza się do sektora rolniczego i wychodzi naprzeciw potrzebom zakładów komunalnych.

Dzięki współpracy z wiodącym producentem zamiatarek i pługów śnieżnych przedsiębiorstwem Tuchel Maschinenbaum na polski rynek trafiają najwyższej klasy światowej urządzenia służące do porządkowania przestrzeni komunalnych, gospodarczych, mieszkalnych, sportowych itd.

Zamiatarki komunalne Tuchel – sprzątanie ulic łatwe, jak nigdy dotąd

Ze względu na to, że zamiatarki to sprzęt bardzo mocno eksploatowany przez niemal okrągły rok, w produktach Tuchel zastosowano najwyższej klasy materiały oraz niezawodne systemy, które gwarantują trwałość na długie lata.

W ofercie producenta są zamiatarki o różnych parametrach gabarytowych i wydajnościowych. Są one na tyle uniwersalne, że można ich używać w połączeniu z różnymi rodzajami sprzętu (wózki widłowe, maszyny budowlane, ciągniki uniwersalne).

Niektóre modele mają wbudowane wewnętrzne silniki, dzięki czemu można zamiatarek używać w zestawie z dowolnym ciągnikiem.

Sprzęt Tuchel doskonale współpracuje z urządzeniami m.in. Atlas, Joy, Samsung, Liebherr, Hitachi, Volvo, Dooson, Kubota, Yanmar, JCB, Manitou, John Deere, Fend – to tylko kilka przykładów z bardzo długiej listy producentów ciągników czy maszyn budowlanych.

W standardzie zamiatarki Tuchel wyposażone są w szczotki z włosia wykonanego z PP – niezwykle trwałego tworzywa najwyższej jakości. Szczotki mają strukturę plastra miodu, co znacznie podnosi skuteczność ich działania.

Dla bezpieczeństwa użytkowników oraz osób postronnych znajdujących się w zasięgu pracy urządzenia w zamiatarkach montuje się dodatkowe zabezpieczenia boczne.

Bogate wyposażenie niestandardowe podnosi jakość pracy zamiatarek. Poleca się między innymi zakup dodatkowych modułów zaopatrzonych w wysięgniki ze szczotkami zamiatającymi miejsca trudno dostępne oraz usuwającymi chwasty.

Zima z Tuchel – pługi do śniegu w akcji

Zima jest w kalendarzu co rok i zawsze zaskakuje służby drogowe i miejskie. Bo albo śnieg spadnie za wcześnie, albo sypnie w takiej ilości, że do przywrócenia funkcjonalności ciągom komunikacyjnym potrzebny jest sprzęt o wyjątkowych walorach użytkowych. Takie właśnie są pługi do śniegu Tuchel sprzedawane oraz wypożyczane przez Agro –Tech Junoszyn.

pług do śniegu Tuchel
[obraz_1]

Pługi śnieżne Tuchel, podobnie jak zamiatarki, mogą współpracować z różnymi ciągnikami pochodzącymi od rozmaitych producentów. Najczęściej pługi śnieżne montuje się do ciągników uniwersalnych, ale również do:

  • traktorów,
  • kosiarek,
  • wózków widłowych.

Ze względu na potrzeby pługi mają różną powierzchnię (szerokość i wysokość odśnieżania), kąt nachylania oraz kształt (pługi proste lub z ostrzem ułożone w literę V lub Y).

Pługi do śniegu Tuchel mają systemy przeciwoblodzeniowe, regulację wysokości i nachylenia. Maszyny są bezpieczne dla obsługujących oraz dla przechodniów.

Dla poprawy skuteczności odśnieżania warto stosować sól lub inne mieszanki ułatwiające topnienie śniegu i lodu. Rozsiewacze soli Tuchel wyrzucają zawartość na odległość nawet do 6 m. Nowoczesne systemy regulacji dają gwarancję ekonomiczności. Urządzenia bezpieczne i niezwykle łatwe w użyciu.

Dlaczego warto współpracować z Agro – Tech Junoszyn

Importer oferuje pełne doradztwo na etapie przedstawiania oferty i dopasowywania jej do potrzeb klienta.

Po stronie sprzedawcy jest terminowa dostawa, uruchomienie urządzeń, szkolenie pracowników.

Stała współpraca w okresie gwarancyjnym zapewnia bezpieczeństwo ciągłego funkcjonowania zakupionego sprzętu, a w razie awarii natychmiastowe naprawy.

Poza wymienionymi, standardem autoryzowanego sprzedawcy Tuchel jest także pogwarancyjna opieka nad klientem – nawet po wielu latach od zakupu firma dostarcza w tempie błyskawicznym potrzebne części zamienne.

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
https://agrotech-junoszyn.pl/

artykuł promocyjny