Wycofane plastikowe słomki i wprowadzone proekologiczne opakowania

Wycofane plastikowe słomki i wprowadzone proekologiczne opakowania

Kolejna restauracja zaprzestała podawania do napojów plastikowych słomek. Dania na wynos są natomiast wysyłane w innowacyjnych, proekologicznych opakowaniach.

Restauracja Otto Pompieri przyłączyła się do globalnego trendu ograniczenia plastikowych odpadów. Restauracja wybrała jako partnera – dostawcę proekologicznych opakowań – firmę Vegware.

Wycofane plastikowe słomki i wprowadzone proekologiczne opakowania w restauracji Otto Pompieri

Żyjemy w świecie wszechobecnego plastiku, zapominając, że produkty, których używamy na co dzień, mogą nas przeżyć o kilkaset lat. Przykładem są plastikowe słomki czy opakowania cateringowe. Przedmioty, z których korzystamy przez kilkadziesiąt minut, stają się poważnym problem dla środowiska naturalnego. Jako restauracja dbamy zarówno o naszych gości, jak i przykładamy dużą wagę do odpowiedzialności za naszą działalność – mówi Michał Ostrowski, menager restauracji Otto Pompieri.

Jednorazowe rurki do picia, które wykorzystywane są przeciętnie niecałe pół godziny, stały się poważnym problem dla środowiska przyrodniczego. Organizacja Seas At Risk szacuje, ze w całej Unii Europejskiej zużywa się i wyrzuca rocznie ponad 36 mld słomek. Polacy używają rocznie 1,2 mld, co przekłada się na ponad 3 mln rurek dziennie.

Chcąc ograniczyć oddziaływnaie na środowisko, restauracja Otto Pompieri zamieniła wszystkie słomki plastikowe na papierowe. Wprowadziła też jednorazowe sztućce, kubki i pudełka cateringowe wytwarzane z materiałów roślinnych. Spełniają one wszystkie międzynarodowe standardy dotyczące biodegradacji w procesach kompostowania.

Warto odnotować, że w październiku ubiegłego roku z plastikowych słomek zrezygnowano w restauracjach Jeff’s. Lokale tej marki działają w Warszawie, Krakowie i Katowicach i podobnie jak restauracja Otto Pompieri należą do Artura Jarczyńskiego.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. materiały prasowe

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny