Wyciek oleju do Narwi

Wyciek oleju do Narwi

Efektywna współpraca Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i służb Elektrowni Ostrołęka spowodowała, że potencjalne zagrożenie dla środowiska przyrodniczego i ekosystemu rzeki Narwi zostało zneutralizowane – poinformowała Grupa Energa.

Wyciek oleju do Narwi z elektrowni w Ostrołęce opanowany

19. października br. na terenie Energa Elektrownie Ostrołęka doszło do rozszczelnienia chłodnicy oleju uszczelniającego Turbozespołu nr 1. Jak zaznaczyło przedsiębiorstwo energetyczne, pomimo szybkiej reakcji, ok. 3 m3 oleju dostało się do wody chłodzącej. Olej pojawił się także na zrzucie wód pochłodniczych.

Ze wstępnych szacunków wynika, iż do Narwi przedostało się ok. 0,6 m3 oleju. W związku z wyciekiem poinformowane zostały właściwe służby i organy – Państwowa Straż Pożarna (PSP) oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

W efekcie działań ratowniczych i zabezpieczających prowadzonych przez PSP i obsługę Elektrowni, potencjalne zagrożenie zostało zneutralizowane. Służby zakończyły akcję w niedzielę (20.10.br) po godz. 18.

Energa Elektrownie Ostrołęka podkreśla, że wsparła akcję organizacyjnie i finansowo. Donosi także, że sytuacja po awarii w elektrowni została opanowana i pracuje ona zgodnie z planem.

W minioną sobotę, gdy spółka poinformowała o zaistniałej sytuacji, dementowała także doniesienia medialne o wycieku mazutu. Firma podała także wówczas, że ustawione na rzece rękawy absorbcyjne i zapory gwarantują, iż zaistniała sytuacja nie wpłynie negatywnie na środowisko naturalne i nie zaszkodzi ekosystemowi Narwi.

Na podstawie media.energa.pl i media.energa.pl

fot. Grupa Energa

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny