z ochroną klimatu

Współpraca związana z ochroną klimatu

Grupa Azoty poinformowała, że zawarła z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie (AGH) porozumienie w sprawie nawiązania długoterminowej współpracy. Wspólne projekty będą dotyczyły m.in. technologii związanych z ochroną klimatu.

Jak podaje Grupa Azoty, współpraca będzie polegać m.in. na inicjowaniu prac badawczo-rozwojowych i realizowaniu projektów dotyczących innowacyjnych rozwiązań technologicznych, związanych m.in. z ochroną klimatu. Strony ustaliły też, że będą wspólnie aplikować o środki zewnętrzne na prowadzone prace badawczo-rozwojowe. Ponadto porozumienie przewiduje organizację praktyk dla studentów AGH w Grupie Azoty, a także współpracę w zakresie dydaktyki.

Kooperacja związana nie tylko z efektywnością energetyczną i z ochroną klimatu

Obszarem współpracy, w którym widzimy szczególny potencjał, jest rozwijanie technologii zwiększających wydajność energetyczną naszych instalacji. Grupa Azoty co roku zużywa ogromne ilości energii elektrycznej i cieplnej, optymalizacja w tym obszarze pozwala nie tylko zmniejszać koszty, ale przede wszystkim jest działaniem korzystnym dla środowiska – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes Zarządu Grupy Azoty.

Umowa z potentatem z branży chemicznej daje Akademii ogromne możliwości. Na tej współpracy skorzysta cała nasza społeczność. Zarówno kadra naukowa, która będzie wspólnie z ekspertami z Grupy Azoty realizować projekty, ale także studenci, którzy będą mogli odbywać praktyki w jednym z najbardziej innowacyjnych Centrów Badawczo-Rozwojowych w tej części Polski – podkreśla prof. Jerzy Lis, rektor elekt AGH.

Badania i rozwój – kluczowe obszary w strategii Grupy Azoty

Grupa Azoty dodaje, że AGH to największa w Polsce uczelnia techniczna, istniejąca od 1919 r. Jest uznanym w międzynarodowym środowisku naukowym uniwersytetem prowadzącym działalność badawczą i edukacyjną w zakresie nauk ścisłych, ale oferuje też możliwość kształcenia na kierunkach humanistycznych. – Badania i rozwój to jeden z kluczowych obszarów w strategii Grupy Azoty. Cieszymy się, że odpowiadając na oczekiwania wobec naszej branży i wyzwania stojące przed przemysłem chemicznym możemy korzystać ze współpracy z tak renomowaną uczelnią jak Akademia Górniczo-Hutnicza – zaznacza dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Zarządu Grupy Azoty.

Na podstawie grupaazoty.com

fot. Grupa Azoty

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny