Współpraca deweloperów i ekologów

Współpraca deweloperów i ekologów

Dzięki inicjatywie Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD) powstała drużyna superbohaterów, nazywana „Eco Avengers”. Ten zespół pracować ma nad wprowadzeniem łatwych i tanich rozwiązań dla inwestycji deweloperskich, które już dzisiaj mogą zazielenić miasta oraz uczynić przyszłe inwestycje bardziej proekologicznymi. Współpraca deweloperów i ekologów ma zaowocować rozwiązaniami przyjaźniejszymi dla ludzi i środowiska.

Eco Avengers, czyli współpraca deweloperów i ekologów

W skład dziewięcioosobowego zespołu wchodzą naukowcy – antropolożka, architekt, przyrodnik i hydrolożka, a także studenci i licealiści. Są wśród nich Polacy i obcokrajowcy. Ekoaktywiści oraz pracownicy firm deweloperskich.

Jak zaznacza PZFD, działalność Eco Avengersów ma się koncentrować na badaniu i tworzeniu innowacyjnych ekorozwiązań dla inwestycji deweloperskich, dzięki którym miasta będą mogły być bardziej „zielone”, a kolejne przedsięwzięcia deweloperskie, posłużą mieszkańcom i ochronie środowiska. Zespół opisze je wszystkie w darmowym ekoprzewodniku, który ukazać się ma jeszcze tej jesieni.

Eco Avengersi mają jasny cel do zrealizowania, mają pomóc włączyć się deweloperom w ratowanie środowiska przyrodniczego.

Działania na rzecz ograniczania powodzi, susz i upałów oraz ich skutków, łatwiejszego życia zwierząt i roślin w miastach, odpowiedzialnego środowiskowo procesu budowy, zrównoważonego wykorzystania energii, mobilności czy silnych i odpowiedzialnych wspólnot sąsiedzkich to tylko część podejmowanych działań zespołu.

Oficjalny debiut zespołu odbył się podczas Pikniku z Klimatem – 1 września w Warszawie, w ramach którego m.in. zaprezentowano pierwsze realizacje. W ramach inicjatywy przeprowadzono sprzątanie plaży La Playa, a zwieńczeniem akcji był spływ kajakowy po Wiśle. Na pikniku nie zabrakło także atrakcji w postaci warsztatów dla dzieci i ich rodziców, polegających na budowie hoteli dla owadów. Wybudowane wspólne domki trafią wkrótce na warszawskie osiedla deweloperskie.

Polski Związek Firm Deweloperskich ogłosił też akcję sprzątania plaż w zamian za darmowe przejażdżki kajakami. Wydarzenia będą odbywały się w miastach, w których działają oddziały PZFD, czyli w Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu).

Na podstawie informacji nadesłanej przez PZFD

fot. PZFD

reklama

 

partner medialny