Wprowadzenie kubków miejskich wielokrotnego użytku

Wprowadzenie kubków miejskich wielokrotnego użytku w Gdyni

Urząd Miasta Gdyni (UM) podkreśla, że miasto wspiera proekologiczne innowacje, a także zrodzone lokalnie pomysły. Według magistratu miasto idzie za potrzebami, które sygnalizuje planeta, stąd decyzja o objęciu patronatem projektu, którego założenie to wprowadzenie kubków miejskich wielokrotnego użytku.

Wprowadzenie kubków miejskich wielokrotnego użytku odpowiedzią na problem zaśmiecenia środowiska

Wszyscy lubimy pić gorące napoje na świeżym powietrzu, zwłaszcza, gdy przyjemnie parują na mrozie. Pijemy kawę i herbatę w biegu, w drodze do pracy, na nadmorskich spacerach i spotkaniach towarzyskich. Część z nas korzysta z własnych kubków termicznych, ale większość wciąż ze standardowych kubków jednorazowych, które są nieprzyjazne dla środowiska – zwraca uwagę UM i dodaje, że coraz częściej przemykamy z gorącym napojem i rosnącym poczuciem winy.

W odpowiedzi na problem jednorazowych kubków, już niebawem mieszkańcy Gdyni jako pierwsi w kraju będą mogli korzystać z estetycznej i rozsądnej alternatywy – kubków miejskich wielokrotnego użytku, wykonanych z bezpiecznego i trwałego materiału – polipropylenu. Jak tłumaczy magistrat, są one nie tylko mocne, przyjemnie wyważone, o satynowym wykończeniu i wygodnie wyprofilowanym wieczku, ale przede wszystkim każdy z nich w jednym cyklu użytkowania zastępuje przynajmniej 1000 swoich jednorazowych odpowiedników. Zniszczony kubek miejski może zostać poddany pełnemu recyklingowi i wrócić do obiegu jako nowy – w ten sposób funkcjonuje w reżimie gospodarki o obiegu zamkniętym systemu – dodaje UM.

Wprowadzenie kubków miejskich wielokrotnego użytku – elementem idei zero waste

Cieszymy się, że to gdyńska firma UR CUP jest prekursorem i odpowiada za wdrożenie oraz funkcjonowanie systemu kubków wielokrotnego użytku. Bezcenne jest z pewnością jej doświadczenie w serwowaniu napojów na wielu znanych i lubianych wydarzeniach, w tym na festiwalu Open’er czy bulwarach nad Wisłą. Wiosną system będzie zaadaptowany na obszarze miasta, w restauracjach i punktach, które do niego przystąpią, a gdynianie jako pierwsi w kraju będą mieli szansę korzystać z kubków wielorazowych w takiej formule. Miasto Gdynia jest partnerem systemu, co jest kolejnym krokiem zmierzającym do budowania świadomości w zakresie maksymalnego ograniczenia korzystania z opakowań jednorazowych i idei zero waste – podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Wprowadzenie kubków miejskich wielokrotnego użytku w systemie depozytowym

Z myślą o komforcie mieszkańców Gdyni i dbałości o środowisko, miasto zdecydowało się objąć patronatem projekt, którego elementem jest wprowadzenie kubków miejskich wielokrotnego użytku, opartego o system depozytowy marki UR CUP. Oznacza to, że osoby kupujące napój będą mogły „wynająć” kubek, a potem w następnym punkcie sprzedaży, działającym w ramach systemu, oddać puste naczynie i odebrać zwrot kaucji. Partnerem systemu kubków miejskich może zostać każdy punkt dystrybucji gorących napojów w Gdyni, któremu zależy nie tylko na pozyskaniu nowych klientów, ale także na powstrzymaniu stale rosnącego zalewu jednorazowych śmieci – zapewnia UM i dodaje, że nie wymaga to wysiłku. Producent kubków, a zarazem operator systemu, zadba nie tylko o dostawy, ale także o pełen pakiet serwisowy (mycie, logistykę i magazynowanie).

Wprowadzenie kubków miejskich wielokrotnego użytku – Gdynia pierwsza w kraju

Mieszkańcy Gdyni jako pierwsi w kraju będą mogli skorzystać z innowacyjnego projektu kubków miejskich UR CUP. System funkcjonuje w gospodarce obiegu zamkniętego, który nie pozwala na śmiecenie i marnowanie cennego tworzywa. Firma dostarcza do punktów partnerskich nowe kubki wielorazowe oraz odbiera zużyte i uszkodzone. Te ostatnie poddawane są granulacji i ponownie wykorzystywane w produkcji nowych kubków – wyjaśnia Krzysztof Dobroszek, założyciel marki UR CUP.

Kubki miejskie wielokrotnego użytku mają pojawić się na ulicach Gdyni wczesną wiosną.

Na podstawie www.gdynia.pl

fot. materiały UR CUP/www.gdynia.pl

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny