Warszawiacy mogą poszerzyć wiedzę ogrodniczą i otrzymać nasiona roślin z kwiatomatów. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy podpisał umowę z firmą InPost, głównym partnerem inicjatywy określonej jako Zielony Fundusz dla Warszawy. Poinformował o tym Urząd m.st. Warszawy (UM).
Zielony Fundusz dla Warszawy – warsztaty ogrodnicze i kwiatomaty
Jak informuje UM, InPost wsparł działania edukacyjne i konkurs „Warszawa w Kwiatach” poprzez pięć bezpłatnych warsztatów ogrodniczych i dwa kwiatomaty. Umowa na 140 tys. zł pochodzi z Programu InPost Green City, który realizowany jest w miastach partnerskich. Współpraca z InPost zaowocowała w 2022 r. parkiem kieszonkowym i zazielenieniem obszarów na Mokotowie, Ochocie i Żoliborzu. Wartość darowizny wyniosła ponad 500 tys. zł.
Magistrat dodaje, że Zielony Fundusz dla Warszawy przyciąga darczyńców. W ubiegłym roku przekazali oni prawie 1 mln zł na „zielone” inicjatywy.
Jak tłumaczy UM, warsztaty ogrodnicze organizowane w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy to doskonała okazja dla mieszkańców stolicy. Okazja, by poszerzyć swoją wiedzę na temat ogrodnictwa. Dzięki wsparciu InPost mieszkańcy mają możliwość uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach ogrodniczych, które zostaną zorganizowane z okazji 40 edycji konkursu „Warszawa w Kwiatach”. Z kolei kwiatomaty będą udostępniać nasiona kwiatów w Pawilonie Edukacyjnym Kamień oraz podczas Dni Otwartych Ogrodów Królewskich na Zamku Królewskim. Darowizna od firmy InPost pozwoli również na wzbogacenie programu wydarzenia „Święto Wisły”. Zostanie on wzbogacony o edukacyjną strefę pod nazwą „W drodze do green city”. Całkowita wartość tegorocznej umowy wynosi 140 tys. zł.
Krok w stronę „zielonej” stolicy Polski
– Dzięki Zielonemu Funduszowi w 2022 r. w stolicy przybyło 96 drzew i 1810 m2 zieleni niskiej. Powstał park kieszonkowy i 250 m2 rozpłytowanych powierzchni – powiedziała Renata Niewitecka, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska w Radzie m.st. Warszawy.
Zaangażowanie mieszkańców i samorządu sprawi, że Warszawa stanie się jeszcze piękniejszym miejscem do życia – podsumował ratusz.
Na podstawie nadesłanej informacji
fot. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy












