W ekologicznym duchu

Zrównoważony i odpowiedzialny design dotyczy każdej branży i dziedziny gospodarki. Stąd pomysł na konkurs ECO DESIGN, któremu patronuje minister środowiska. Inicjatywa ta jest adresowana do producentów, dystrybutorów i usługodawców, których produkty lub usługi wpisują się w nurt ekologicznego projektowania.
 
ekodesign
 
Proekologiczne produkty i usługi można zgłaszać do konkursu do 30 września 2014 r.Jury wyłoni finalistów, których produkty znajdą się na unikalnej wystawie podczas tegorocznych targów POLEKO. Jury, w skład którego wejdą eksperci ds. wzornictwa oraz reprezentanci organizacji ekologicznych, oceniać będzie zgłoszenia według kilku kryteriów, m.in.: zastosowane rozwiązania ekologiczne, bezpieczeństwo, funkcjonalność czy wybór materiału. Mogą to być np. rękodzieła tworzone w duchu recyklingu, proekologiczne samochody, maszyny o niskim zużyciu energii czy budownictwo pasywne. Słowem, produkt „eko” to ten, którego wyprodukowanie i stosowanie przez użytkownika odbywa się z poszanowaniem środowiska.
 
– Projektowanie przyjazne środowisku jest możliwe praktycznie w każdej dziedzinie. Nierzadko przynosi zysk nie tylko środowiskowy, ale także estetyczny. Dlatego też z chęcią obejrzę na targowych stoiskach propozycje najnowszych ekologicznych projektów –mówiMaciej Grabowski, minister środowiska.
 
Na podstawie: www.mos.gov.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny