VI FORUM ETV

VI FORUM ETV już niebawem!

Konsorcjum Projektu LIFEproETV zaprasza do udziału w VI FORUM ETV pt. „Nowe konteksty, partnerstwa i ścieżki dla akceptacji rynkowej i uznania weryfikacji technologii środowiskowych jako katalizatora zielonej transformacji”. Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca 2024 r. w Centrum Konferencyjnym ADN w Warszawie. Organizatorami projektu są Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-PIB) oraz Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (IETU).

VI FORUM ETV – tematy przewodnie

Forum ETV

Najbliższe wydarzenie jest już szóstą edycją z całego cyklu przedsięwzięć poświęconych ETV, podczas którego prowadzone są dyskusje o komercjalizacji innowacyjnych technologii środowiskowych, ograniczaniu ryzyka inwestycji w zielone technologie oraz o możliwościach współpracy w zakresie wykorzystania systemu weryfikacji do realizacji celów zielonej transformacji, oraz budowania konkurencyjnej pozycji Europy na rynku globalnym. VI Forum ETV jest również wydarzeniem kończącym realizację projektu LIFEproETV – zaznaczają organizatorzy wydarzenia.

Tematem przewodnim VI Forum będzie rola nowych kontekstów i partnerstw w promowaniu zielonej transformacji oraz ścieżki, które mogą prowadzić do szerokiej akceptacji rynkowej i uznania innowacyjnych technologii. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną studia przypadku i inspirujące przykłady wykorzystania ETV jako narzędzia wsparcia dla zielonej taksonomii, raportowania ESG, zamówień publicznych, gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz osiągania neutralności klimatycznej.

Organizatorzy wskazują, że wydarzenie skierowane jest do producentów i dostawców innowacyjnych technologii środowiskowych, organizacji wspierających przedsiębiorców, ekspertów z zakresu ESG i taksonomii, przedstawicieli przemysłu, naukowców, administracji publicznej, instytucji finansujących zielone innowacje oraz wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju i zielonych innowacji.

Dlaczego warto wziąć udział w VI FORUM ETV?

Na tak postawione pytanie IOŚ-PIB udziela odpowiedzi wymieniając szereg korzyści, jakie ma przynieść udział w Forum. Są wśród nich:

  • Poznanie korzyści z wdrożenia systemu weryfikacji technologii środowiskowych ETV opartego o normę ISO 14034 – dowiedz się, jak ten standard może przyspieszyć zieloną transformację poprzez innowacje.
  • Wymiana doświadczeń – spotkaj ekspertów z branży, przedstawicieli instytucji naukowych i biznesowych oraz innych profesjonalistów zainteresowanych zrównoważonym rozwojem.
  • Praktyczne rozwiązania – zobacz, jak firmy i organizacje skutecznie wdrażają technologie środowiskowe, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.

Udział w konferencji jest możliwy w formie stacjonarnej oraz online. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszą (do 14 czerwca br.) rejestrację za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: https://lifeproetv.eu/6th-etv-forum/.

Element projektu LIFEproETV

Organizatorzy liczą na obecność zainteresowanych osób i ich aktywny udział w konferencji. Dodają przy tym, że spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim (program w jęz. angielskim).

Forum organizowane jest przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy oraz Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, w związku z realizacją projektu LIFEproETV, zatytułowanego. „Promocja i wdrażanie ETV jako dobrowolnego systemu służącego weryfikacji efektu działania technologii środowiskowych”. Projekt ów został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem serwisu Sozosfera.

Więcej informacji o projekcie: https://lifeproetv.eu/pl/strona-glowna/

Na podstawie nadesłanej informacji

Fot.

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny