50 ciężarówek na gaz ziemny

Umowa na 50 ciężarówek na gaz ziemny

Firma IVECO Poland poinformowała, że podpisała umowę z firmą Omega Pilzno na dostawę 50 ciągników siodłowych typu S-WAY Natural Power o mocy 460 KM, wyposażonych w układ napędowy wykorzystujący jako paliwo gaz ziemny (przechowywany w postaci ciekłej – Liquid Natural Gas – LNG).

Omega Pilzno to firma, której flota pojazdów liczy prawie 700 zestawów, a ponadto posiada pięć magazynów logistycznych i zatrudnia ponad 1000 pracowników. Firma obsługuje także dużych partnerów, w tym Grupę Żywiec.

50 ciężarówek na gaz ziemny dla firmy Omega Pilzno

Jak podaje IVECO Poland, ciągniki siodłowe S-WAY NP 460 LNG dla firmy Omega Pilzno zostaną dostarczone w wersjach standard pod koniec marca br.

IVECO S-WAY LNG będą obsługiwać w dużej części rynek polski, ale również pojawią się na trasach międzynarodowych. Dodatkowo wszystkie pojazdy użytkowane przez operatora, będą posiadały nowoczesne lekkie naczepy, co stanowić będzie dodatkowy atut w dążeniu do zminimalizowania szkodliwego wpływu transportu na środowisko przyrodnicze – zaznacza producent pojazdów.

Jestem bardzo zadowolony, że firma Omega Pilzno rozwija swoją flotę pojazdów w oparciu o pojazdy IVECO S-WAY napędzane gazem ziemnym. Te niezwykle nowoczesne pojazdy są idealnym rozwiązaniem dla wielu firm transportowych ze względu na niższe zużycie paliwa, niską emisję zanieczyszczeń oraz ograniczenie hałasu. Jestem przekonany, że flota 50 nowoczesnych pojazdów IVECO zasilanych gazem ziemnym, zapewni naszemu partnerowi przewagę konkurencyjną. To również inwestycja w zrównoważony transport i ochronę środowiska. Oferowany przez IVECO model S-WAY odpowiada także na potrzeby kierowców, którzy doceniają komfort pracy podczas jego użytkowania – powiedział Daniel Wolszczak, dyrektor generalny IVECO Poland.

50 ciężarówek na gaz ziemny pomoże ograniczyć emisje z transportu

Inwestycja to nie tylko odpowiedź na potrzeby klientów i rynku, ale także element naszej strategii biznesowej opartej na zrównoważonym rozwoju. Chcemy w szerokim zakresie dostarczać ekologiczne rozwiązania logistyczne, które pozwalają na zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko. Naszą ambicją jest wyznaczanie w tym zakresie krajowych standardów, stąd tak duża skala zamówienia – zaznaczył Adam Godawski, wiceprezes Grupy Omega Pilzno.

Jak zaznacza producent, IVECO S-WAY Natural Power zapewnia redukcję emisji cząstek stałych, NOx i CO2. Jest ciężarówką zasilaną gazem ziemnym, oferującą zasięg do 1600 km przy mocy silnika 460 KM. To dostępna od ręki, niskoemisyjna alternatywa dla oleju napędowego w segmencie ciężkich pojazdów. Zasilanie gazem ziemnym zapewnia emisję cząstek stałych o 99% niższą niż olej napędowy i o 90% niższą emisję NO2. Do tego, w przypadku użycia biometanu, emisja CO2 jest niższa o 95%.

Na podstawie informacji nadesłanej przez IVECO Poland

fot. IVECO Poland

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama