Ule w parkach logistycznych

Ule w parkach logistycznych

Do uli zainstalowanych w parkach SEGRO w Warszawie i w Poznaniu wprowadziło się aż pół miliona pszczół.

Spółka SEGRO podkreśla przy okazji, że jest pierwszym w Polsce deweloperem i właścicielem nowoczesnych powierzchni magazynowych, który w ramach proekologicznych działań zdecydował się na zainstalowanie pasiek w przestrzeni swoich parków logistycznych.

Ule w parkach logistycznych firmy SEGRO

Ule stanęły w SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków oraz w SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki. Wybór parków podyktowany był ich lokalizacją oraz bliskością upraw – pszczoły zapylają aż 3/4 głównych roślin uprawnych. Opiekę nad pszczołami polegającą m.in. na wykonywaniu okresowych przeglądów uli, miodobraniu oraz wszelkich innych pracach sprawuje firma Pszczelarium. Według wstępnych szacunków zamieszkujące parki SEGRO pszczoły wyprodukują nawet 200 kilogramów miodu rocznie – zaznacza SEGRO.

Firma podkreśla, że hodowle pszczół są sposobem zarówno na zwiększenie świadomości ekologicznej lokalnych społeczności, jak i wzmocnienie populacji tych zagrożonych owadów.

Spółka zaznacza przy tym, że dodatkowo w trzech parkach SEGRO w Europie Centralnej: w Poznaniu – Gołuskach, w Warszawie – Nadarzynie oraz w Pradze stanęły, hotele dla owadów, w których mogą zamieszkać trzmiele czy motyle. Hotele zostały wykonane samodzielnie przez pracowników SEGRO w ramach warsztatów integracyjnych.

Przy tej okazji spółka chwali się, że w jej parkach logistycznych, proekologiczne rozwiązania są wprowadzane systematycznie. Od 2017 r. wszystkie zewnętrzne tereny parków oświetlają energooszczędne LED-y. Niedawno większość parków została również wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych i hybryd. Z kolei każdy nowy projekt deweloperski SEGRO w Polsce poddawany jest rygorystycznej certyfikacji BREEAM, w ramach której szczególnie istotna jest wysoka jakość i efektywność stosowanych rozwiązań proekologicznych.

Proekologiczne działania są prowadzone przez SEGRO nie tylko w Polsce. Ule pojawiły się także we Włoszech, na terenie Vialog Logistics Park Castel San Giovanni w Mediolanie, a wkrótce pszczoły zamieszkają również w Slough Trading Estate, najstarszym parku SEGRO w Europie.

Na podstawie informacji nadesłanej przez SEGRO

fot. SEGRO

reklama

 

reklama

partner medialny

reklama