restrukturyzacja firmy

Trzy lata restrukturyzacji gorzowskiej spółki

Spółka INNEKO podsumowała trzy lata pracy, w trakcie których przeprowadzona została m.in. restrukturyzacja firmy.

Trzy lata to jest maksymalny czas na to, by przeprowadzać restrukturyzację. Jeśli się powiedzie i firma wychodzi z kłopotów, to dalej mówimy już o jej rozwoju, a nie restrukturyzacji. Jeśli się nie powiedzie, to z reguły po tym okresie firma upada. Dziś można już powiedzieć, że INNEKO upadek nie grozi i weszliśmy na drogę rozwoju – podkreśla Artur Czyżewski, prezes spółki.

Program naprawczy oparty na powrocie do źródeł

Firma podkreśla, że droga do tego nie była łatwa, ale mimo trudnej sytuacji na początku 2016 r. jej wyniki szybko zaczęły się poprawiać. Spółka wylicza też zadania, które udało się w tym czasie zrealizować. Należy do nich powołanie działu sprzedaży, który podniósł wpływy z 2,2 mln zł w 2015 r. do ponad 7 mln. zł w 2018 r. To także wprowadzenie, z sukcesem, tzw. postępowania sanacyjnego w spółce – córce Bioenergy Farm. Za atrakcyjną kwotę, jak zaznacza spółka – w bardzo niekorzystnej sytuacji negocjacyjnej, sprzedano udziały w spółce „Recupyl”. Wśród tych zadań INNEKO wylicza również likwidację Wastrolu. Po stronie sukcesów spółka wskazuje także przygotowanie założeń prawnych, ich obronę przed Krajową Izbą Odwoławcą i wdrożenie projektu „Lato-Zima” w ramach zlecenia w procedurze „in-house”. Tu także wskazane jest powołanie Gorzowskiego Klastra Energii i przejęcie kolejnych usług dla miasta, jak zarządzanie Cmentarzem Komunalnym czy odbiór odpadów z połowy obszaru Gorzowa Wlkp.

W programie naprawczym zawarłem takie główne cele, jak powrót do źródeł naszej działalności, czyli świadczenie tylko usług komunalnych oraz sprzedaż lub likwidację tych projektów, na których się nie znaliśmy, czy znalezienie nowych kierunków rozwoju dla tych, które z powodu strat nie znajdą nabywców, ale była szansa na ich restrukturyzację. Wszystko co założyłem zostało zrealizowane z powodzeniem – podsumowuje prezes Czyżewski.

W planach modernizacja linii sortowniczej i do produkcji RDF-u

Szef firmy, zapytany o to co jest jego największym sukcesem, tych trzech lat, i jakie firma snuje plany na kolejne odpowiada: – Moim największym sukcesem jest mój zespół. Uważam, że dziś należy on do jednego z najlepszych w Gorzowie. Czekają go kolejne ambitne zadania, jak modernizacja linii sortowania i linii do produkcji paliwa alternatywnego, czy wdrożenie platformy cyfrowej do komunikacji z klientami, ale jestem pewien, że i z tymi wyzwaniami sobie poradzimy.

INNEKO zaznacza, że wchodzi na drogę rozwoju, a przed sobą ma ambitne zadania, jak m.in. modernizacja linii do produkcji paliwa alternatywnego i linii sortującej. Będą to inwestycje o łącznej wartości 20 mln zł (15 mln zł – modernizacja linii sortującej i 5 mln zł – modernizacja linii do produkcji RDF-u).

Na podstawie informacji nadesłanych przez INNEKO

fot. INNEKO

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny