Elektryczne autobusy typu mini

Trzy elektryczne autobusy typu mini pojadą do Gdańska

Już w przyszłym roku do gdańskiej floty autobusowej dołączą trzy elektryczne autobusy typu mini – podał Urząd Miejski w Gdańsku (UM) za spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje (GAiT), która rozstrzygnęła przetarg na dostawę tych pojazdów elektrycznych. Nowe elektryczne pojazdy obsługiwać będą obszary Starego i Głównego Miasta.

Nie tylko elektryczne autobusy typu mini…

Wraz z nowymi autobusami dostarczone zostaną trzy ładowarki elektryczne do zasilania w prąd akumulatorów trakcyjnych – dodaje UM i wskazuje, iż pojazdy ładowane będą na terenie zajezdni autobusowej.

Pojazdy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych i osób podróżujących z wózkami dziecięcymi. Do dyspozycji pasażerów będą wygodne ergonomiczne fotele. Pojazdy wyposażone będą także w systemy monitoringu i klimatyzacji, o wydajności zapewniającej komfort podróżowania nawet w upalne dni, z uwzględnieniem specyfiki komunikacji miejskiej, tj. częstego otwierania drzwi dodał magistrat.

Nowe elektryczne autobusy typu mini, a także trzy ładowarki oraz urządzenia i sprzęt do diagnostyki i napraw dostarczy wyłoniona w przetargu spółka MMI, a łączny koszt inwestycji to niespełna 4,87 mln zł brutto.

Na podstawie media.gdansk.pl

fot. materiały GAiT

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama