Targi Ekotech: ekotechnologie w gospodarce odpadami

Targi Ekotech są wydarzeniem o nieocenionym znaczeniu dla rozwoju sektora komunalnego – podkreśla organizator wydarzenia – Targi Kielce. Skupiając przedstawicieli samorządów, specjalistów ds. gospodarki odpadami i wiodące firmy z branży, targi Ekotech stanowią platformę do wymiany doświadczeń. Są też miejscem nawiązywania współpracy oraz zdobywania wiedzy na temat najlepszych praktyk czy najnowszych trendów w branży. Wypracowane rozwiązania mogą usprawnić pracę wydziałów w samorządach i stać się kluczowe dla efektywności gospodarki komunalnej. 25. edycja targów Ekotech odbędzie się od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.

Targi Ekotech – ekotrendy kluczowe dla samorządów

Sukcesywnie, na targach Ekotech wzrasta liczba wystawców z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie gospodarowania odpadami. Swoją ofertę prezentują najlepsi producenci maszyn do recyklingu z zawansowanymi technologicznie urządzeniami do segregacji i przetwarzania odpadów. Obecni są także producenci magazynów dla branży recyklingowej oraz firmy oferujące samochody elektryczne. Swoją ofertę prezentują również firmy sprzedające inteligentne systemy wywozu odpadów oraz oprogramowanie ułatwiające prowadzenie działalności w obszarze gospodarki odpadami. W trakcie targów można zapoznać się z coraz większą liczbą innowacyjnych rozwiązań – podkreślają Targi Kielce. Mowa o takich rozwiązaniach, jak nowoczesne prasy do przetwarzania i kompresowania odpadów, inteligentny kosz na śmieci oraz automat do zwrotu opakowań.

– Korzyści jakie mogą wyniknąć z zastosowania w samorządach prezentowanych na targach Ekotech rozwiązań jest wiele. Wśród najważniejszych wymienić należy m.in. optymalizację kosztów i zasobów w samorządach i firmach komunalnych, redukcję odpadów składowanych na wysypiskach, a także zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców – podkreśla Marcin Musiał, menadżer targów Ekotech.

Targi Ekotech i liderzy branży komunalnej

Swoją ofertę w trakcie targów Ekotech prezentuje kilkadziesiąt wiodących firm z branży komunalnej – podkreśla organizator wystawy. Będą to firmy oferujące nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami. Podczas nadchodzącej edycji wydarzenia, w Targach Kielce można będzie spotkać m.in. firmę z ofertą hal i magazynów dla branży recyklingowej. Będzie również firma produkcyjna z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży wyrobów służących do zbiórki, sortowania i transportu odpadów. Obecna będzie też firma Apriva z mobilnymi urządzeniami do mycia i dezynfekcji pojemników na odpady. Na liście wystawców jest również szereg producentów, w tym firma produkująca rozdrabniacze przemysłowe dla branży gospodarki odpadami oraz producent szerokiej gamy szczotek do użytku przemysłowego. Wśród wystawców targów nie zabraknie także wieloletniego partnera targów – firmy zajmującej się doradztwem, projektowaniem i wykonawstwem robót w sektorze gospodarki odpadami.

O gospodarowania odpadami w teorii

EKOTECH 2024

Stałym punktem targów Ekotech są merytoryczne spotkania, konferencje i seminaria. Tradycją stało się organizowane od dekady, przez wyżej wskazanego wieloletniego partnera targów – firmę AK Nova, Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami. Odbędzie się również wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto. Program wystawy wzbogaci również spotkanie poświęcone zagadnieniom ochrony środowiska i gospodarce odpadami, przygotowane przez firmę Ekolog. Nie zabraknie również merytorycznych konferencji i spotkań, podczas których poruszane będą kwestie związane z gospodarką o obiegu zamkniętym. Odwiedzający targi Ekotech mogą brać udział także w konkursach organizowanych przez wystawców – dodają Targi Kielce.

Nie tylko Targi Ekotech

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech zaplanowano w tym samym czasie co targi Autostrada Nowa Infrastruktura. Będą to wydarzenia poświęcone branży komunalnej oraz budownictwu infrastrukturalnemu – obszarom, które wzajemnie się przenikają – podkreśla organizator targów.

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech zostały objęte patronatem medialnym przez serwis Sozosfera.pl.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Targi Kielce

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny