Szyby izolowane

Szyby izolowane z prawami ochronnymi

Firma ML System poinformowała, że otrzymała prawa ochronne na trzy nowe wzory użytkowe dla szyb izolowanych termicznie z wykorzystaniem ultralekkiego szkła.

Przyznana ochrona związana jest z projektem inwestycyjnym ULTRA PV.

Szyby izolowane – trzy nowe wzory z prawami ochronnymi

– Wykorzystanie ultracienkiego szkła hartowanego metodą wymiany jonowej oraz odpowiedni dobór parametrów technologicznych pozwalają na dowolną migrację tej przegrody w pakietach jedno lub dwukomorowych. Rozwiązanie to w połączeniu z odpowiednim reżimem technologicznym opracowanym przez ML System podnosi funkcjonalność przegród szklanych i obniża koszty budowy izolowanych termicznie świetlików i aluminiowo-szklanych ścian osłonowych budynków – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Jak podkreśla firma, pakiet szybowy zawierający laminat wielowarstwowy z wykorzystaniem ultralekkiego szkła pozwoli na znaczne obniżenie masy szyb izolowanych termicznie. Będzie to miało przełożenie wprost na obniżenie masy i kosztów słupów oraz rygli, zarówno ścian osłonowych, jak i świetlików. Warianty szyb zespolonych z laminatami z wykorzystaniem ultralekkiego szkła mogą być też wykorzystywane jako specjalistyczne szkło bezpieczne lub antywłamaniowe w różnych klasach.

Hala produkcyjna za 10,2 mln zł

ML System dodaje także, że podpisał umowę o wartości 10,2 mln zł na generalne wykonawstwo nowej hali. Jej budowa jest częścią realizacji projektu Quantum Glass.

– Celem projektu Quantum Glass jest wdrożenie do seryjnej produkcji innowacyjnego, transparentnego szkła fotowoltaicznego, z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych. Uważamy, że dzięki temu rozwiązaniu zrewolucjonizujemy nie tylko rynek BIPV (rynek fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami – przyp. red.), ale również szkła budowlanego, którego szacunkowa wartość w Polsce wynosi 24 mld zł. Łącznie na tę inwestycję w latach 2019-2020 zamierzamy wydać 42,9 mln zł – komentuje prezes Cycoń.

W ramach zawartej umowy do 30 listopada br. w Zaczerniu, koło Rzeszowa, ma powstać nowa hala z budynkiem administracyjno-socjalnym o łącznej powierzchni ponad 3,6 tys. m2 wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz zagospodarowaniem terenu.

Na podstawie informacji nadesłanej przez ML System

fot. ML System

partner merytoryczny

 

partner medialny