Światowy Dzień Oceanów

Światowy Dzień Oceanów i Lidl

8 czerwca na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Oceanów – przypomina sieć handlowa Lidl.

8 czerwca to data, która ma zwracać uwagę konsumentów na zależność ludzi od wodnego ekosystemu.

To – wg sieci Lidl – także doskonała okazja aby przypomnieć jak ważna jest zrównoważona gospodarka zasobami rybnymi przez producentów, sieci handlowe oraz konsumentów.

Przy tej okazji Lidl deklaruje, że przyłącza się do działań na rzecz zrównoważonego rybołówstwa poprzez przemyślaną i odpowiedzialną politykę zakupu ryb i skorupiaków.

Światowy Dzień Oceanów – wszyscy powinniśmy czuć odpowiedzialność

Światowy Dzień Oceanów został ustanowiony przez Rząd Kanady, oficjalnie przez ONZ został uznany w 2009 r. Odbywa się co roku na całym świecie, zawsze 8 czerwca. Data ta ma przypominać, że wszyscy jesteśmy zależni od oceanów, dlatego też powinniśmy czuć się odpowiedzialni za ich stan. Dzień ten stanowi również okazję do podejmowania działań mających na celu ochronę dzikiej przyrody i zagrożonych siedlisk w morzach i oceanach.
W zakresie certyfikacji asortymentu ryb i skorupiaków oraz promując ideę zrównoważonej gospodarki rybnej, sieć Lidl podkreśla, iż od lat współpracuje z Marine Stewardship Council (MSC).

Cieszymy się, że rynek w Polsce coraz bardziej świadomie podchodzi do problematyki ograniczonych zasobów rybnych. Świadczą o tym badania konsumenckie, potwierdzające wzrastającą rozpoznawalność produktów certyfikowanych oraz systematycznie zwiększającą się sprzedaż tego asortymentu. To niewątpliwie wspólny sukces producentów, sieci handlowych takich jak Lidl, konsumentów oraz organizacji MSC – komentuje Anna Dębicka, koordynator Programu MSC w Polsce.

Światowy Dzień Oceanów

Lidl Polska włącza się w działania informacyjne MSC z okazji Światowego Dnia Oceanów. Sieć przygotowała także na tę okazję specjalną ofertę certyfikowanych produktów.

Polityka zrównoważonego zaopatrywania w ryby, skorupiaki i ich przetwory

Sieć Lidl Polska już przed rokiem opublikowała pisemne stanowisko dotyczące zrównoważonego zaopatrywania w ryby i skorupiaki. Firma podkreśla, iż w codziennych działaniach poczuwa się do odpowiedzialności ekonomicznej, społecznej i ekologicznej. Lidl opowiada się za odpowiedzialnym handlem produktami na bazie ryb i owoców morza, a tym samym za ochroną ekosystemów morskich na całym świecie. Kierując się mottem „W trosce o lepsze jutro”, Lidl wspiera rybołówstwo zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pisemna deklaracja jest wyrazem dążenia sieci do podejmowania korzystnych działań na rzecz bardziej zrównoważonego rybołówstwa i akwakultur. Dotyczy ono całego stałego asortymentu marek własnych Lidl Polska. Firma zapowiada, że stanowisko to będzie regularnie modyfikowane, a jego postanowienia są wiążące zarówno dla firmy Lidl, jak i dla jej partnerów handlowych.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny