Lipcowo-sierpniowe wydanie miesięcznika Środowisko dostępne jest już na rynku od pewnego czasu, dlatego śpieszymy nadrobić zaległości i poinformować, choć w telegraficznym skrócie, co zawiera ten numer czasopisma.
Po słowie wstępnym od redaktora, to wydanie zaczyna tekst pt. „30 lat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. SŁUŻY ŚRODOWISKU I OBYWATELOM”. To jednak nie koniec jubileuszy, o których napisano w tym wydaniu. Drugi w kolejności artykuł nosi bowiem tytuł „Jubileusz 95-lecia Lasów Państwowych. TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ”.
Łączone, wakacyjne wydanie miesięcznika Środowisko
Tradycyjnie jest tu również miejsce na informacje o decyzjach dotyczących ochrony środowiska, podjętych przez Komisję Europejską. „TRZEBA WSPÓŁPRACOWAĆ” – taki tytuł nosi materiał relacjonujący II Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030.
W kolejnej publikacji, jej autor – Paweł Wójcik – stawia pytanie: „CZY OCEAN PLASTIKU ZNIKNIE?”.
Kolejnym elementem tego wydania jest pakiecik tekstów związanych z gospodarką leśną. Otwiera go artykuł pt. „ZACHOWAJMY ROZWAGĘ W LASACH”, następny jest „CZAS NA DREWNO”, a kończy go „LASY PRYWATNE – SZANSE I PROBLEMY”.
„NASZ CZAS SIĘ KOŃCZY”, taki tytuł nosi następny artykuł, dotyczący wykładu prof. dr. hab. Piotra Skubały z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, a który odbył się w na Uniwersytecie Warszawskim w ramach cyklu „Zrównoważony rozwój w teorii i praktyce”. Jak wskazuje autor tekstu, wykład nie napawał optymizmem.
W tym wydaniu znaleźć można także relację z wyjazdu studyjnego zorganizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Tekst nosi tytuł „Wyjazd studyjny z NFOŚiGW. CIEPŁO Z BIOMASY”.
Kolejny tekst zatytułowany jest „TYKAJĄCA PERŁA”, a dotyczy on zarówno uroków Zatoki Gdańskiej, jak i problemu, którym jest poziom jej zanieczyszczenia.
Bałtyku dotyczy także następna publikacja, pt. „TYSIĄCE WRAKÓW NA DNIE BAŁTYKU”, a obejmuje ona m.in. takie zagadnienia, jak potencjalne skutki wycieku paliwa i sposoby na poradzenie sobie z problemem T/S „Franken” oraz innych podobnych mu wraków umiejscowionych w morzu. Tematykę morską podejmuje również kolejny artykuł, pt. „MODERNIZACJA… ZATOKI GDAŃSKIEJ”.
Co więcej w tym wydaniu?
W dalszej części tego wydania miesięcznika czytelnicy znajdą jeszcze szereg innych interesujących publikacji, jak: „INNOWACYJNA GMINA W STARCIU Z KLIMATEM”, „METAN ZAMIENI ZIEMIĘ W PIEC”, „>>Zielona Wstążka dla Planety <<CZYSTE POWIETRZE”, „MUSIMY ZNACZĄCO OBNIŻYĆ PROGI ALARMOWANIA”, „WZRASTA ŚWIADOMOŚĆ ZMIAN KLIMATU”, „POLSKA WYSYCHA”, „ATLAS ROLNY”, „DOM BEZ RACHUNKÓW”, „JAK W LUBLINIE KORZYSTA SIĘ Z CIEPŁA”, „OSUWISKA – CIĄGLE GROŹNE”, czy „AUTOSTRADA PRZEZ MAZURY”.
Więcej informacji na internetowej stronie wydawcy D.A.W. MAXPRESS.