ASICS Polska

Recykling odzieży sportowej w ASICS

Producent odzieży sportowej – ASICS EMEA – ogłosił, że nawiązał współpracę z Worn Again Technologies. Kooperacja ta ma być wdrożona w zakresie recyklingu odzieży zebranej przez konsumentów. Ma też dotyczyć tworzenia przyszłych produktów w taki sposób, by nadawały się do recyklingu.

Recykling odzieży sportowej i inne prośrodowiskowe zobowiązania ASICS

Jako Worn Again Technologies Pioneer Member, ASICS dołącza do grona marek w przemyśle odzieżowym, wybiegających swoimi działaniami w przyszłość, którą stanowi wielokrotne wykorzystanie materiałów – podkreśla producent odzieży.

Podstawą strategii zrównoważonego rozwoju ASICS jest przejście na bardziej zrównoważone materiały. ASICS zobowiązuje się też do zmniejszenia do 2030 r. emisji gazów cieplarnianych, związanych z produkcją, o 55% na całym świecie. Z kolei w konwencjonalny poliester, używany w odzieży i cholewach butów, ma zostać zastąpiony przez alternatywne surowce wtórne.

ASICS zajmuje się sportem i jego zdrowym wkładem w społeczeństwo. Naszym celem jest tworzenie produktów, które nie tylko pomagają ludziom żyć szczęśliwsi i wieść zdrowsze życie, ale także pozostawić naszą planetę bezpieczną i zdrową. Przez partnerstwo z Worn Again Technologies, jesteśmy o krok bliżej do naszego celu stworzenia zrównoważonego modelu biznesowego – podkreśla Romy Miltenburg, manager CSR & Sustainability EMEA at ASICS.

Proces recyklingu polimerów, stworzony przez Worn Again Technologies, pozwala na ich ponowne wykorzystanie. Dzięki temu znacząco ma się zmniejszyć zanieczyszczenia środowiska – podkreśla ASICS.

Worn Again Technologies wzywa do tego, aby kolejne marki dołączyły do dotychczasowych członków organizacji i znalazły się wśród kolejnych, które czerpią korzyści z tej innowacyjnej branży.

Od pierwszych dni rozwoju wiedzieliśmy, że współpraca z partnerami strategicznymi jest najskuteczniejszym sposobem na urzeczywistnienie naszej wizji. W ciągu ostatnich ośmiu lat budowaliśmy technologię i infrastrukturę dla tego rozwiązania, ale marki i firmy sprzedające produkty odgrywają ogromną rolę, umożliwiając nam dostarczanie materiałów wtórnych dla światowego przemysłu tekstylnego – komentuje Cyndi Rhoades, dyrektor generalny i założyciel Worn Again Technologies.

Na podstawie informacji nadesłanej przez ASICS Polska

fot. ASICS Polska

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny