ASICS Polska

Recykling odzieży sportowej w ASICS

Producent odzieży sportowej – ASICS EMEA – ogłosił, że nawiązał współpracę z Worn Again Technologies. Kooperacja ta ma być wdrożona w zakresie recyklingu odzieży zebranej przez konsumentów. Ma też dotyczyć tworzenia przyszłych produktów w taki sposób, by nadawały się do recyklingu.

Recykling odzieży sportowej i inne prośrodowiskowe zobowiązania ASICS

Jako Worn Again Technologies Pioneer Member, ASICS dołącza do grona marek w przemyśle odzieżowym, wybiegających swoimi działaniami w przyszłość, którą stanowi wielokrotne wykorzystanie materiałów – podkreśla producent odzieży.

Podstawą strategii zrównoważonego rozwoju ASICS jest przejście na bardziej zrównoważone materiały. ASICS zobowiązuje się też do zmniejszenia do 2030 r. emisji gazów cieplarnianych, związanych z produkcją, o 55% na całym świecie. Z kolei w konwencjonalny poliester, używany w odzieży i cholewach butów, ma zostać zastąpiony przez alternatywne surowce wtórne.

ASICS zajmuje się sportem i jego zdrowym wkładem w społeczeństwo. Naszym celem jest tworzenie produktów, które nie tylko pomagają ludziom żyć szczęśliwsi i wieść zdrowsze życie, ale także pozostawić naszą planetę bezpieczną i zdrową. Przez partnerstwo z Worn Again Technologies, jesteśmy o krok bliżej do naszego celu stworzenia zrównoważonego modelu biznesowego – podkreśla Romy Miltenburg, manager CSR & Sustainability EMEA at ASICS.

Proces recyklingu polimerów, stworzony przez Worn Again Technologies, pozwala na ich ponowne wykorzystanie. Dzięki temu znacząco ma się zmniejszyć zanieczyszczenia środowiska – podkreśla ASICS.

Worn Again Technologies wzywa do tego, aby kolejne marki dołączyły do dotychczasowych członków organizacji i znalazły się wśród kolejnych, które czerpią korzyści z tej innowacyjnej branży.

Od pierwszych dni rozwoju wiedzieliśmy, że współpraca z partnerami strategicznymi jest najskuteczniejszym sposobem na urzeczywistnienie naszej wizji. W ciągu ostatnich ośmiu lat budowaliśmy technologię i infrastrukturę dla tego rozwiązania, ale marki i firmy sprzedające produkty odgrywają ogromną rolę, umożliwiając nam dostarczanie materiałów wtórnych dla światowego przemysłu tekstylnego – komentuje Cyndi Rhoades, dyrektor generalny i założyciel Worn Again Technologies.

Na podstawie informacji nadesłanej przez ASICS Polska

fot. ASICS Polska

reklama

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama

partner medialny

reklama