Proekologiczne rozwiązania

Proekologiczne rozwiązania w żłobku we Wrocławiu

Przy ulicy Sygnałowej 23 we Wrocławiu w 16 miesięcy powstał żłobek dla 220 dzieci, z siedmioma oddziałami wyposażonymi w pełne węzły sanitarne, z kuchnią, jadalnią oraz pomieszczeniami technicznymi i dla administracji, a w dodatku w obiekcie zastosowano proekologiczne rozwiązania. Poinformował o tym Urząd Miejski Wrocławia (UM).

Proekologiczne rozwiązania w żłobku o powierzchni 2175 m2

Powierzchnia żłobka to 2175 m2. W obiekcie znalazła miejsce także czternasta filia Miejskiej Biblioteki Publicznej o powierzchni 445 metrów, do której prowadzi osobne wejście. W budynku jest też wielofunkcyjna sala edukacyjno-konferencyjna do wykorzystania przez żłobek, bibliotekę lub Radę Osiedla. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Żłobek przy ulicy Sygnałowej nie tylko zapewni kompleksową opiekę 220 maluszkom, ale pozwoli okolicznym mieszkańcom skorzystać z nowej biblioteki, a Radzie Osiedla z miejsca spotkań. To pierwszy nasz taki wielofunkcyjny obiekt, ale nie ostatni. Już przygotowujemy się do projektowania i budowy kolejnego, tym razem na Sołtysowicach – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Proekologiczne rozwiązania – pompa ciepła, fotowoltaika…

W placówce wykorzystano proekologiczne rozwiązania – zaznacza UM i dodaje, że w obiekcie zastosowanie znalazły powietrzna pompa ciepła do ogrzewania wody i instalacja fotowoltaiczna, która będzie źródłem energii na potrzeby budynku. Zadbano także o zagospodarowanie wody opadowej: powstały skrzynki rozsączające, studnie chłonne i ogród deszczowy. Magistrat podkreśla, że nie zapomniał również o otoczeniu obiektu, gdzie nasadzono 43 drzewa, a także krzewy.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Wrocławia

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny