Praca w ochronie środowiska

Praca w ochronie środowiska? Niebawem konferencja

29 maja br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW) odbędzie się IV Edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Praca w ochronie środowiska”.

Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Przyrodników UKSW działające przy Instytucie Ekologii i Bioetyki, przy wsparciu instytutu oraz Samorządu Studentów UKSW.

Praca w ochronie środowiska tematem konferencji dla studentów i absolwentów

Jak zaznacza organizator, celem konferencji jest przedstawienie potencjalnych ścieżek kariery zawodowej i szansy rozwoju oraz ukazanie możliwości pracy w branży środowiskowej. Konferencja ma również umożliwić wymianę doświadczeń oraz spostrzeżeń, a także zapoznanie się z aktualnymi ofertami pracy, staży i praktyk w sektorze ochrony środowiska.

Konferencja ma swoje źródło w targach pracy, lecz daje szersze możliwości. Wystawcy stają się bowiem prelegentami, dzięki czemu mogą, w jak najlepszy sposób przedstawić specyfikę pracy w reprezentowanej firmie czy instytucji. Z kolei uczestnicy mogą zapoznać się z wieloma aspektami przedstawianymi w prezentacji i na spokojnie zanotować wszystko, co zwróci ich uwagę. Podczas przerwy na kawę uczestnicy mają natomiast możliwość rozmowy z przedstawicielami firm i instytucji zaproszenych na konferencję.

Przy okazji organizatora zauważa, że konferencja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród studentów i absolwentów nauk przyrodniczych, ochrony środowiska i kierunków pokrewnych. Zainteresowane tematyką osoby reprezentują placówki edukacyjne z różnych miast Polski. Między innymi z Krakowa, Katowic, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Opola, Siedlec, Radomia, Lublina i Białegostoku.

Warto zaznaczyć, że udział w konferencji jest bezpłatny, a na uczestników czekać będą drobne niespodzianki. Dodatkową atrakcją jest możliwość skonsultowania swojego CV z doradcą zawodowym z Centrum Szkoleń i Doradztwa Zawodowego UKSW, które jest partnerem tegorocznej edycji.

Tegorocznymi gośćmi konferencji będą: Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, Atmoterm, Liga Ochrony Przyrody, Meritum Competence, SUEZ Polska, Główny Urząd Statystyczny, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie, Instytut Badawczy Leśnictwa, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Sponsor konferencji jest Kifato MK.

Konferencja będzie się odbywać pod honorowym patronatem prorektora ds. studenckich i kształcenia UKSW.

By wziąć udział w konferencji należy się zarejestrować za pomocą formularza dostępnego w Internecie. Więcej informacji na profilu wydarzenia oraz na dedykowanej stronie internetowej.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Koło Naukowe Przyrodników UKSW

reklama

 

partner merytoryczny