Posadzą blisko 3100 drzew

Posadzą blisko 3100 drzew

Blisko 3100 drzew zostanie posadzonych w ramach akcji #WSomfykręcimyisadzimy, którą firma Somfy Polska zorganizowała dla swoich pracowników w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 2020. W ten sposób marka podkreśla konieczność podejmowania różnego rodzaju inicjatyw na rzecz ochrony środowiska.

Wykręcili 3100 kilometrów – posadzą blisko 3100 drzew

Idea akcji jest bardzo prosta, jeden kilometr to jedno drzewo, a pracownicy Somfy Polska gromadzili kilometry biegając, jeżdżąc na rowerze, rolkach i spacerując. Łącznie w ciągu miesiąca uczestnicy rywalizacji wykręcili 3100 kilometrów i tyle drzew posadzą wiosną 2021 r. w Beskidzie Sądeckim i Niskim – zaznacza firma.

Nasza firma podchodzi strategicznie do aspektów ochrony środowiska. Od wielu lat na skalę globalną realizujemy ekoprojekt Act for Green. Jego głównym założeniem jest odpowiedzialne podejście do projektowania produktów w celu minimalizowania ich wpływu na środowisko na każdym etapie życia. Kolejną inicjatywą jest właśnie #wsomfykręcimyisadzimy, którą podjęliśmy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju – mówi Aleksandra Pyziak, marketing manager i ekoambasador w Somfy Polska.

Posadzą blisko 3100 drzew by pochłaniały CO2

Dzięki zaangażowaniu zespołu firmy powstaną nowe połacie lasu, które pomogą poprawić jakość powietrza i zapewnią schronienie zwierzętom – podkreśla Somfy Polska i dodaje, że szacuje się, iż 100 drzew może usunąć 454 kg zanieczyszczeń rocznie, w tym 181 kg ozonu i 136 kg zanieczyszczeń pyłowych. Jeden hektar lasu wchłania tyle dwutlenku węgla, ile wydala w ciągu godziny 200 osób. Z kolei tylko jedna sosna produkuje w ciągu doby taką ilość tlenu, jaka jest niezbędna do życia trzech osób.

Obecnie 30 proc. naszego kraju to lasy, a 3100 sadzonek wykręconych w akcji Somfy to kolejne pół hektara. Nasadzanie nowych połaci jest bardzo ważne, ponieważ potrzebne są drzewostany w różnym wieku, zróżnicowane gatunkowo. Stare drzewa i stare lasy są ważne, bo już zakumulowały znaczną ilość dwutlenku węgla w ciągu swojego życia, natomiast młode drzewa są równie ważne, bo one z kolei najintensywniej pochłaniają CO2 – mówi Tomasz Romanowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa.

Na podstawie biuro.mediacontact.pl

fot. Somfy Polska

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama