Firmy a gospodarka o obiegu zamkniętym

Polskie firmy a gospodarka o obiegu zamkniętym

Polskie firmy a gospodarka o obiegu zamkniętym – co o tym wiedzą rodzimi przedsiębiorcy i jakie działania podejmują w tym zakresie? Trwa ogólnopolskie badanie „GO!Z 2021”.

Polskie firmy a gospodarka o obiegu zamkniętym – badanie ankietowe do 10 marca

Fundacja Circular Poland we współpracy z Interseroh oraz Fundacją Koalicji na rzecz Polskich Innowacji uruchomiła ogólnopolskie badanie poświęcone transformacji polskich firm w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Celem badania jest poznanie i zebranie informacji o działaniach firm w Polsce w zakresie wprowadzania modelu GOZ zgodnie z unijnymi regulacjami. Ankietę, która jest dostępna na stronie internetowej: circularpoland.org/badanie-goz, można wypełniać do 10 marca br.

Organizator badania podkreśla, że model gospodarki o obiegu zamkniętym stanowi jeden z priorytetów polityki gospodarczej Komisji Europejskiej ku osiągnięciu neutralności klimatycznej do 2050 r. Polega on na tym, by surowce, materiały i gotowe produkty były zachowane w obiegu tak długo, jak to możliwe – uwzględniając tym samym wszystkie etapy cyklu życia produktu, od jego projektowania, przez produkcję, konsumpcję, zbieranie odpadów, aż do ich zagospodarowania. W ten sposób tworząc zrównoważoną, niskoemisyjną i konkurencyjną gospodarkę.

Polskie firmy a gospodarka o obiegu zamkniętym. Jakie pytania zawiera ankieta?

Ideą badania przygotowanego przez Fundację Circular Poland, Interseroh i Fundację Koalicji na rzecz Polskich Innowacji jest szukanie „Polskiej drogi do cyrkularności” poprzez odnalezienie odpowiedzi na poniższe pytania: Jak polskie firmy podchodzą do zamknięcia obiegu? Jakie działania realizują obecnie firmy? Gdzie napotykają bariery i wyzwania? Jak firmy oceniają nowe regulacje? Jakie firmy mają potrzeby w zakresie wprowadzania modelu GOZ?

Efektem ankiety będzie raport pt. „PL GOZ Index”, który zostanie ogłoszony pod koniec marca. Badanie potrwa do 10 marca br. i m dać obraz tego jak wygląda relacja na linii polskie firmy a gospodarka o obiegu zamkniętym.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny