zastąpione roślinami

Płyty chodnikowe na przystanku zastąpione roślinami

Tramwajarze i miejscy ogrodnicy zakończyli prace przy zakładaniu rabat z roślinami na ulicy Grochowskiej. Na dwóch platformach przystanku tramwajowego przy ul. Kickiego płyty chodnikowe zostały zastąpione roślinami – poinformował Urząd m.st. Warszawa (UM).

Płyty betonowe zostały zastąpione roślinami

Na Pradze-Południe w stolicy, na jednym z przystanków płyty chodnikowe zostały zastąpione roślinami. Znalazły się tam takie rośliny, jak: wydmuchrzyca piaskowa, werbena patagońska oraz trzcinnik „Karl Foster”. Łącznie powstało 18 rabat o całkowitej powierzchni 300 metrów kwadratowych. Rozbetonowane zostały również cztery dojścia do innych przystanków – przy ul. Lubelskiej, Międzyborskiej i Kickiego – podał UM.

Zwiększenie ilości zieleni na przystankach przy ul. Grochowskiej to kontynuacja prac – zaznaczył ratusz. W 2019 r. stołeczni tramwajarze zbudowali na tej ulicy ok. 3 km „zielonych torów”. Obiecali również, że same przystanki też będą bardziej zielone.

Jak tłumaczy UM, tzw. zielone tory to jeden ze sztandarowych stołecznych projektów. W Warszawie jest ich już ponad 33 km takich torów. „Zielone tory” powstają przez zastąpienie tłucznia albo betonu trawą lub rozchodnikiem. Najnowsze takie torowisko zostało otwarte na Woli przy ul. Obozowej. Jedną z posadzonych tam roślin jest oregano.

Nowe trasy tramwajowe projektowane z zielonymi rozwiązaniami

Obecnie wszystkie nowo budowane trasy tramwajowe w Warszawie projektowane są od razu z zielonymi rozwiązaniami – zaznaczył ratusz. Przy nowych torach do Wilanowa i wzdłuż ul. Kasprzaka będą posadzone wysokie, wyrośnięte drzewa. Na trasie do Wilanowa nawet w węższych miejscach, gdzie nie można byłoby myśleć o drzewach, pojawią się egzemplarze formowane na kształt ekranu. Drzewa pojawią się także na części peronów, pasażerowie będą mogli czekać na tramwaj w ich cieniu – dodał magistrat.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Tramwaje Warszawskie

Partner Portalu

Reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny