Kalkulator śladu węglowego

Pielęgnacja zieleni i kalkulator śladu węglowego

Firma Husqvarna informuje, że wprowadza kalkulator śladu węglowego do swojej aplikacji Husqvarna Fleet Services.

System zarządzania flotą maszyn do pielęgnacji zieleni pozwala nie tylko monitorować wykonywaną pracę, ale także analizować poziom wydajności maszyn.

Kalkulator śladu węglowego w aplikacji Husqvarna Fleet Services

Husqvarna zaznacza, że dostosowując swoją działalność do idei zrównoważonego rozwoju, wprowadziła do systemu Husqvarna Fleet Services kalkulator śladu węglowego. Za pomocą tego narzędzia można dostosować pracę maszyn do warunków środowiskowych panujących w najbliższym otoczeniu.

Za pomocą czujników i wbudowanego systemu łączności, kalkulator śladu węglowego oblicza poziom emisji dwutlenku węgla do atmosfery wytwarzanego przez flotę maszyn. Następnie wysyła użytkownikowi wszystkie dane do analizy, o określonym czasie, dotyczące wyznaczonego obszaru pracy. Ślad węglowy dzieli się na obszar zastosowania, kategorię produktu, typ i lokalizację silnika – wskazuje firma.

Nowe oprogramowanie w systemie Husqvarna Fleet Services zostało stworzone z myślą o wszystkich osobach zarządzających terenami zieleni. Głównym zadaniem kalkulatora śladu węglowego jest obniżanie poziomu stężenia dwutlenku węgla w atmosferze, a przez to zdrowe i czyste powietrze – mówi Jonas Willaredt, Sustainability Director, Husqvarna.

Aplikacja monitorująca narzędzia

Jak zaznacza firma, Husqvarna Fleet Services™ monitoruje flotę maszyn do pielęgnacji zieleni za pomocą wbudowanych czujników lub wbudowanego systemu łączności. Zebrane dane są wysyłane przez Bluetooth lub połączenie komórkowe. Dane z aplikacji są przesyłane na konto Fleet Services™ w chmurze, do której można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia.

Dzięki Husqvarna Fleet Services osoby zarządzające terenami zieleni mają stały dostęp do szeregu informacji o zasobach floty, zarówno w terenie, jak i w siedzibie firmy.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Husqvarna

fot. Husqvarna AB

 

partner medialny