Pasjonaci z natury

Pasjonaci z natury

Uczniowie świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w czwartym już spotkaniu młodzieży z biznesem z cyklu „Pasjonaci”. Tematem przewodnim tego wydarzenia był biznes blisko natury, czerpiący z tego, co jest największym bogactwem regionu – przyrody, tradycji i kultury.

Spotkanie odbyło się 22 maja br.

Miejsce do prowadzenia „zielonych” biznesów

Celem tych spotkań jest stworzenie młodym ludziom okazji do wysłuchania i porozmawiania z przedsiębiorcami z regionu, którzy zbudowali swój biznes na pasji. – Takie spotkania są niezwykle potrzebne młodym ludziom. Po pierwsze dlatego, że pozwalają na zdobycie praktycznej wiedzy o tym, jak radzić sobie w biznesie i na rynku pracy w ogóle, po drugie inspirują i motywują do podążania za własną pasją. Nie ukrywam, że ta edycja „Pasjonatów” jest mi szczególnie bliska. Wierzę, że nasz region jest wspaniałym miejscem do prowadzenia „zielonych” biznesów – takich blisko natury, opartych o nasze zasoby przyrodnicze i kulturowe, czego żywymi dowodami byli zaproszeni przez nas świętokrzyscy przedsiębiorcy – komentuje Barbara Zamożniewicz, rzecznik młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego i doradca ds. młodzieży Marszałka Województwa.

Wykład wprowadzający podczas spotkania „Pasjonaci z natury” przygotował dyrektor Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Zaraz po nim kolejni goście: właściciel jednego z największych sklepów z żywnością wegańską w Polsce i twórczyni unikatowych mebli drewnianych inspirowanych naturą oraz naturalnych zabawek. W dalszej kolejności byli właściciel zagrody edukacyjnej wyróżnionej mianem „Hit Turystyki Wiejskiej” oraz właściciel jednej z najlepszych świętokrzyskich winnic.

Na podstawie: www.sejmik.kielce.pl

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny