Paczkomaty z wbudowanymi stacjami ładowania

Paczkomaty z wbudowanymi stacjami ładowania samochodów powstaną w Łodzi

Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym firma InPost zlokalizuje paczkomaty z wbudowanymi stacjami ładowania aut elektrycznych – poinformował Urząd Miasta Łodzi (UM). Magistrat wskazuje, że powstaną one w ramach projektu „Green City”, którego częścią będzie nowa flota pojazdów elektrycznych InPost, dostarczających przesyłki do paczkomatów.

W ramach porozumienia „Green City”, zawartego przez Miasto Łódź i firmę InPost, miasto udostępniło 70 nowych lokalizacji, w których powstaną paczkomaty z wbudowanymi stacjami ładowania samochodów elektrycznych.

Paczkomaty z wbudowanymi stacjami ładowania samochodów działać będą firmy InPost

Chcemy, żeby Łódź była miastem ekologicznym. W obecnych czasach zarówno osoby młode, jak i w moim wieku, coraz częściej dokonują zakupów online. Dlatego wygodny dostęp do paczkomatu, bez konieczności czekania na kuriera, jest bardzo dużym udogodnieniem. Dodatkowo, już w niedalekiej przyszłości dowóz przesyłek do paczkomatów będzie się w Łodzi odbywał w oparciu o flotę pojazdów elektrycznych, które nie będą zanieczyszczały powietrza. Cieszę się, że InPost wybrał Łódź jako pierwsze miasto w Polsce, w którym będą paczkomaty z ładowarkami aut elektrycznych, a cała dystrybucja przesyłek w obrębie miasta będzie odbywała się w oparciu o ekologiczne pojazdy elektryczne – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

InPost jest liderem innowacji w swoim segmencie. Cieszę się, że firma włącza się w realizację przyjętej przez nas nowej strategii dla Łodzi. Firma włączy się w działania związane z elektromoblinością w Łodzi w znacznie szerszym niż dotychczas wymiarze. Będzie też pionierem, jeśli chodzi o flotę elektrycznych samochodów do rozwożenia przesyłek. Filarami naszego partnerstwa są dbałość o środowisko i elektromobilność – dodaje Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta.

Paczkomaty z wbudowanymi stacjami ładowania by ograniczyć smog w mieście

Dziękuję władzom Łodzi, za gościnę, i że tak szybko podjęły pałeczkę. Dla nas możliwość współpracy z jednym z największych miast w Polsce jest zaszczytem. W dzisiejszych czasach włodarze dużych miast powinni stwarzać warunki do rozwoju tzw. logistyki miejskiej oraz bezpośrednio wspierać inicjatywy bezpośrednio ograniczające smog w mieście. A paczkomaty, to najbardziej ekologiczna forma dostawy. Naszą działalnością ograniczamy emisję spalin w miastach o 66%, a na terenach wiejskich – jeszcze więcej. Dzieje się tak, gdyż nasz kurier dostarcza aż 1000 przesyłek w ciągu swojego dnia pracy, podczas gdy kurier przywożący przesyłki bezpośrednio do domów, dostarcza ich średnio 75. Dzięki temu jesteśmy dwunastokrotnie bardziej efektywni i dwanaście razy mniej kilometrów przemierzamy, aby dostarczyć przesyłki do naszych odbiorców – mówi Rafał Brzoska, prezes firmy InPost.

Miasto wskazało 70 lokalizacji pod nowe paczkomaty z wbudowanymi stacjami ładowania

Łódź została wybrana przez nas jako pierwsze miasto w Polsce do wdrożenia zupełnie nowego produktu. Są to paczkomaty ze zintegrowaną ładowarką elektryczną. To innowacja na skalę światową, opatentowana przez InPost. Dziękujemy włodarzom tego pięknego miasta za udostępnienie lokalizacji pod nowe paczkomaty. Ze swojej strony, w ramach paktu dla miasta, zobowiązujemy do wymiany floty samochodów, które będą dostarczać przesyłki w Łodzi, na superekologiczne pojazdy elektryczne. I będziemy to robić w bardzo przyspieszonym tempie. To element naszego porozumienia – podkreśla prezes Brzoska.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Łodzi

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny

reklama

reklama