ograniczyć ilość, użyć ponownie i poddać recyklingowi

Ograniczyć ilość, użyć ponownie i poddać recyklingowi

Trwa nabór projektów społecznych, dotyczących problemu odpadów plastikowych, do Olimpiady Zwolnionych z Teorii. Dzieje się to w ramach ogólnoświatowej kampanii Coca-Cola „Świat Bez Odpadów”.

Jak zaznacza Coca-Cola, celem projektów, przygotowywanych przez licealistów i studentów, jest zwiększenie świadomości na temat tego, w jaki sposób można ograniczyć ilość opakowań wykonanych z plastiku, jak użyć je ponownie lub poddać recyklingowi. To kolejny krok na drodze do realizacji globalnej ambicji firmy, aby do 2030 r. uzyskać 100% zbiórki i recyklingu tylu opakowań, ile firma wprowadza na rynek.

„Świat Bez Odpadów” – ograniczyć ilość, użyć ponownie i poddać recyklingowi

Zwolnieni z Teorii to Olimpiada, w której do tej pory ponad 6 tys. uczniów z całej Polski, zrealizowało 1,4 tys. projektów społecznych, pozytywnie wpływających na życie ok. 11 mln Polaków. Teraz młodzi ludzie otrzymali szansę przygotowania i zrealizowania projektu na temat plastiku, stając się częścią ogólnoświatowej akcji, a tym samym przyczyniając się do ochrony środowiska. Żeby wziąć udział programie, należy zarejestrować się na dedykowanej stronie internetowej, zebrać zespół i złożyć na platformie projekt do 14 grudnia br.

Zgodnie z globalną ambicją Coca-Cola do 2030 r. chcemy pomagać zbierać i poddawać recyklingowi tyle opakowań, ile odpowiada liczbie sprzedanych przez nas puszek i butelek. Żeby tak się stało, każde opakowanie powinno zostać wyrzucone do odpowiedniego pojemnika na śmieci, a później przetworzone. Świat bez odpadów jest możliwy, jeśli tylko zaczniemy traktować je jak cenne surowce. Dlatego ważna jest edukacja oraz współpraca nas wszystkich: producentów, konsumentów i samorządów lokalnych – mówi Gabriela Bar, manager ds. kontaktów zewnętrznych i komunikacji w Coca-Cola Poland Services.

Autorzy najlepszych projektów zostaną nagrodzeni laboratoriami przyszłości, w skład których wchodzą: drukarki 3D, programowalne roboty edukacyjne oraz filamenty wyprodukowane z recyklowanego PET-a. Nagrody zostaną ufundowane przez Coca-Cola i startup Skriware. Nagrodzone zespoły projektowe będą mogły zdecydować, do której placówki edukacyjnej (np.: szkoła, dom kultury, miejska biblioteka) w ich mieście trafią pracownie.

Temat ochrony środowiska, w szczególności recykling plastiku, to dla Skriware bardzo istotna kwestia. Nie bez powodu wspólnie z Coca-Cola zwracamy się bezpośrednio do młodych, chcących zaangażować się społecznie ludzi. Naszym celem jest popularyzacja edukacji w obszarze ekologii i kształtowanie postawy prośrodowiskowej w duchu STEAM – podkreśla Karol Górnowicz, CEO Skriware.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Reklama

Reklama

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny