Na targach w Kielcach EKOTECH

Ochrona środowiska na targach w Kielcach

Już tylko dwa dni pozostały do XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, które odbędą się w dniach 26-27 lutego br. – przypomina organizator – Targi Kielce.

Co roku w Kielcach spotykają się producenci i dystrybutorzy maszyn oraz rozwiązań służących ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Przez poprzednie 20 lat w Targach Kielce spotykali się europejscy producenci urządzeń do przetwórstwa odpadów. Prezentowali oni profesjonalne systemy niszcząco-prasujące, prasy i belownice przeznaczone do wielu rodzajów odpadów oraz kompletne linie służące do produkcji brykietu. Przedstawiciele branży komunalnej wystawiali rozwiązania do zmniejszania objętości odpadów oraz odzysku surowców z materiałów segregowanych. Można było również zobaczyć specjalistyczne pojazdy oraz nowoczesne urządzenia i maszyny dla kopalń, budownictwa, recyklingu oraz technologii bezwykopowych – przypominają Targi Kielce.

Goście specjalni i konkurs na targach w Kielcach

Gośćmi specjalnymi tegorocznych XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami będą Marek i Edek, czyli najbardziej rozpoznawalni złomiarze w naszym kraju – podkreśla organizator targów. Uczestnicy popularnego programu rozrywkowego będą gościć w Targach Kielce podczas pierwszego dnia EKOTECHU. W trakcie godzinnej rozmowy opowiedzą o tym czym się zajmowali dawniej i jak tak naprawdę zaczęła się ich przygoda ze zbieraniem złomu. W jaki sposób udział w programie zmienia dotychczasowe życie i jak to jest tak nagle stać się popularnym?

Tegoroczne targi będą atrakcyjne szczególnie dla właścicieli stacji demontażu pojazdów. Na stoisku F-30 odbędzie się bowiem konkurs, w którym do wygrania są voucher na zakup za 1 zł dezaktywatora poduszek powietrznych, voucher na zakup z 50% rabatem systemu do osuszania klimatyzacji oraz voucher na zakup z 50% rabatem wycinarki przedniej szyby w demontowanym samochodzie.

Konferencje, szkolenia i wykłady na targach w Kielcach

Podczas tegorocznej edycji targów odbędą się również wydarzenia towarzyszące, dotyczące prawidłowej gospodarki odpadami. Już po raz ósmy odbędzie się Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami (MIFOD) firmy AK NOVA, które corocznie przyciąga ponad 200 słuchaczy. Firma Ekolog natomiast zaprezentuje blok wykładów w temacie dokumentacji i opracowań dla podmiotów gospodarczych i samorządów. Z kolei przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów Eko Auto opowiedzą o aktualnych przepisach w dziedzinie demontażu pojazdów. Dopełnieniem merytorycznym będą wykłady przygotowane przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

Rekordowy ENEX

Jednocześnie Targi Kielce zwracają uwagę, że równocześnie z EKOTCHEM odbywać się będą XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.

Zwiedzający będą mogli np. przetestować samochody elektryczne na specjalnie przygotowanym do tego przez Forum Elektromobilnościtorze. Gośćmi wydarzenia będą przedstawiciele firm, takich jak zakłady energetyczne, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie zabraknie również przedstawicieli urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branży.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Targi Kielce

fot. Targi Kielce

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama

partner medialny

reklama